Do vedení se Lvi dostali poměrně brzo, když už v 9. minutě využil Mikulík chyby domácího beka a tváří v tvář brankáři Koutskému nezaváhal. Vedení Ústí mohl poté navýšit Pajič, zblízka ale domácí svatyni trestuhodně přestřelil, stejně jako o chvíli později na druhé straně Pácal. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Lvů.

I ve druhé třetině byl k vidění svižný hokej se šancemi na obou stranách. Brankáři ale své týmy v klíčových chvílích podrželi. Krátce po polovině utkání rozjásal téměř dvě tisícovky domácích příznivců Radil, když překonal jinak dobře chytajícího Francouze a vyrovnal.

Jestli přihlížející diváky úvodní dvě třetiny zápasu bavily, ta třetí je musela zdvihat ze sedadel. Oba celky se totiž snažily strhnout vedení na svou stranu a k vidění byla spousta vzrušujících momentů. Ve 46. minutě byl v úniku faulován domácí Dudáš a rozhodčí nařídili trestné střílení. To ale forvard Kousal neproměnil. Náramnou příležitost ke skórování měli pak na druhé straně Severočeši, ale čtyřminutovou přesilovku při vyloučení Matějíčka neproměnili.

Rozhodnutí zápasu nakonec přineslo až prodloužení. V něm měli Lvi výhodu přesilovky a bomba Černého odvrátila hrozící blamáž. Série se nyní vrátí zpátky do Ústí, kde je v sobotu na programu pátý zápas.

Vrchlabí – Ústečtí Lvi 1:2 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Radil (Kousal) – 9. Mikulík (Roubík), 67. Černý (Hanzl). Rozhodčí: Jebavý, Kubeš – Hejl, Žídek. Vyloučení: 6:7, navíc Dudáš (Vrchlabí) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 1972. Stav série: 2:2.

Vrchlabí: Koutský – V. Drábek, Matějíček, Dudáš, Pácal, Čížek, Chaloupka, J. Hanzl, Bauer – Hubáček, Loskot, Rusnák, Bezouška, Beck, J. Drábek, Urban, Zíma, Kousal, Filip, Radil, Andres. Trenér: Řeháček.

Ústečtí Lvi: Francouz – L. Poživil, K. Černý, Klobouček, Sklenička, Gureň, P. Hořava, Pojkar, Vobořil – Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Rod, Kloz, Alinč, Roubík, Hampl, Handlovský, Pajič, R. Hanzl. Trenér: Rosol.