Horalové se ujali vedení 2:1 a tak ve čtvrtém duelu udeřili hosté Mikulíkem. V polovině duelu kontrovali domácí Radilem a ve třetím dějství měli šanci na vítězství. Ústecký gólman Francouz však Kousalovo trestné střílení zlikvidoval. Rozhodovalo se tak v nastavení a štěstí na stranu Lvů přinesla bomba Černého.

„Všechna utkání jsou vyrovnaná, tentokrát se štěstí přiklonilo na naší stranu,“ tvrdí ústecký trenér Petr Rosol, který dal tentokrát v brance příležitost Francouzovi, který tak odchytal stejný počet zápasů v čtvrtfinálové sérii, jako Orct.

„Oba brankáři mají svou kvalitu, tak je v sestavě pravidelně střídáme, v pátém utkání bude chytat Orct,“ říká před zítřejším duelem Rosol.

Jako první si mohl zajistit postup Havlíčkův Brod, mečbol však Olomouc odvrátila a v zítřejším utkání bude doma na postup útočit Chomutov. Stav sérii Jihlava – Znojmo je vyrovnaný 2:2, stejně jako série Lvů. Jihlava sice vedla 2:0, ale Znojmo stav srovnalo.

„Říkal jsem již před zahájením play off, že se střetnou vyrovnaní soupeři. Jihlava sice vedla, Znojmu stačily na domácím ledě dvě těsné výhry. V obou zápasech rozhodla jediná branka,“ vrací se k duelu moravských celků ústecký kouč Rosol.

Lvi nyní hostí Vrchlabí v sobotu na domácím ledě, hrát se bude i v pondělí 28. února a případný sedmý a rozhodující duel, by se hrál ve středu 2. března v Zlatopramen Areně.

„V sobotním utkání musíme potvrdit výhru ve čtvrtém duelu. V pondělí chceme do Vrchlabí odjíždět za stavu 3:2 pro naše barvy,“ dodává kouč Ústeckých Lvů Petr Rosol.