Jenže to by na ledě nesměl řádit ústecký forvard a autor do té doby jediné branky Lvů Lukáš Handlovský! On sám totiž ve třetí periodě nastřílel během tří a půl minuty tři góly a poslal Slovan do semifinále prvoligové soutěže. V něm se Severočeši utkají s Havlíčkovým Brodem.

Nádherná hokejová přestřelka, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat, odstartovala až ve druhé části. Do té doby se žádný z týmů prosadit nedokázal. Prvního gólu se dvě tisícovky diváků dočkaly až ve 21. minutě a k radosti domácích příznivců se o ni postaral Hubáček, když za záda Francouze dorazil střelu Čížka. Své vedení navýšili hráči z Podkrkonoší o chvíli později, kdy se tvrdou ranou prosadil Urban.

Hosté se vrátili do zápasu ve 33. minutě, kdy se z úhlu poprvé prosadil hrdina večera Handlovský. Jenže ještě než na vrchlabském zimním stadionu zazněla druhá siréna, vedli domácí znovu o dvě branky. Na konci druhého dějství se totiž nechali vyloučit Hampl s Čurillou a dvojnásobnou přesilovku přetavil ve třetí gól Čížek.

V závěrečném dějství se ale na ledě Vrchlabí děly nevídané věci! V čase 46:56 odstartoval svou střeleckou smršť Handlovský a když poté během 202 vteřin přidal další dvě branky, vedli na začátku 51. minuty pro změnu hosté. Domácím pak v závěru nepomohla ani power play a ústecká radost mohla vypuknout naplno.

Vrchlabí – Ústečtí Lvi 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 21. Hubáček (Čížek), 25. Urban (Filip), 37. Čížek (Pácal, Hubáček) – 33. Handlovský (Kloz, Pojkar), 47. Handlovský (Hanzl, Šagát), 49. Handlovský (Klobouček), 51. Handlovský (Hanzl). Rozhodčí: Vampola, Kubičík – Chocholouš, Dříňovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 1927. Konečný stav série: 2:4.

Vrchlabí: Koutský – Matějíček, Pácal, Čížek, Zukal, Poskočil, J. Hanzl, O. Poživil, Bauer – Hubáček, Loskot, Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, Drábek, Urban, Zíma, Kousal, Filip, Andres. Trenér: Řeháček.

Ústečtí Lvi: Francouz – L. Poživil, K. Černý, Klobouček, Gureň, Pojkar, Vobořil – Čurilla, Rod, Diviš, Janků, Mikulík, Sklenička, Kloz, Alinč, Roubík, Hampl, Šagát, Handlovský, R. Hanzl, Pajič. Trenér: Rosol.