Poslední krok udělali Severočeši v šestém utkání na ledě Vrchlabí, kde otočili nepříznivý vývoj zápasu a nakonec po urputném boji zvítězili 4:3.

„Naštěstí jsme to nakonec zvládli a dotáhli jsme tu sérii do vítězného konce,“ pochvaloval si trenér Slovanu Petr Rosol.

Poslední utkání se pro vás nevyvíjelo dobře, po dvou třetinách jste prohrávali 1:3. Co se dělo v kabině?

Samozřejmě jsme museli zvýšit hlas a do poslední části jsme stáhli sestavu jen na tři útoky. Nakonec se ukázalo, že to přineslo úspěch.

Co říkáte na famózní výkon Lukáše Handlovského, který v duelu nastřílel všechny čtyři vaše branky?

Moc často se to nevidí, ale zaplať pánbůh, že mu to tam takhle napadalo. Lukáš hrál celou sérii výborně a v tom posledním utkání svou formu jen potvrdil.

Jak vůbec hodnotíte celou sérii? Vrchlabí vám kladlo až nečekaně velký odpor…

Já jsem říkal už na začátku, že to nebude jednoduchá série a to se i potvrdilo. Vrchlabí na nás umí a na jejich ledě se nám hraje špatně. Myslím ale, že jsme si to zbytečně zkomplikovali tím druhým domácím zápasem, kdy jsme prohráli 0:1 po samostatných nájezdech. Kdybychom ten zápas vyhráli, tak by série skončila 4:1 a byli bychom v klidu. Takhle to bylo až nečekaně vyrovnané.

Nastal během série okamžik, kdy už jste si připouštěl, že prohrajete?

To si musíte připouštět vždycky, je to sport. Dobře mi ale nebylo v tom čtvrtém utkání na ledě Vrchlabí, když to bylo nerozhodně a hrálo se prodloužení. Naštěstí jsme ale díky gólu Kamila Černého vyrovnali na 2:2 a pak jsem věřil, že už to nepustíme. To byl určitě klíčový moment celé série. Kdybychom prohrávali 1:3 na zápasy, tak už by to bylo hodně těžké.

V semifinále vás čeká Havlíčkův Brod, očekáváte snazší sérii než proti Vrchlabí?

Snazší to určitě nebude. Havlíčkův Brod má parádní formu, navíc má hodně ofenzivní mužstvo, což se prokázalo už v základní části, kdy měli druhý nejlepší útok. Doma jsou hodně nebezpeční a hrají výborně. Bude to těžká série.