V rámci semifinále se zde představí hokejisté z Havlíčkova Brodu.

„Všichni už se na semifinále těšíme, po sérii s Vrchlabím měli hráči pár dní volna, teď už jsme se ale plně připravovali na dalšího soka,“ prozradil trenér Slovanu Petr Rosol.

A na co se jeho tým hlavně zaměřil? „Určitě na přesilovky a oslabení,“ přiznal.

Plán Severočechů k návratu na trůn pro krále prvoligové soutěže se pokusí překazit Havlíčkův Brod, překvapení letošní sezony. „Čeká nás silný soupeř, který předvádí bojovný a zarputilý hokej. Navíc má dobrou formu, když ve čtvrtfinále vyřadil Olomouc,“ je si vědom síly soupeře ústecký kouč Rosol a pokračuje: „Havlíčkův Brod měl po nás v základní části druhý nejlepší útok, takže především v ofenzívě nás čeká mnohem těžší soupeř, než bylo Vrchlabí,“ varuje před semifinálovou sérií zkušený trenér Lvů.

Do karet jeho týmu by ale měla hrát výhoda domácího prostředí. Právě o podporu svých fanoušků se budou Severočeši v úvodních dvou duelech opírat. „Začínáme dvakrát doma a nesmíme dovolit, aby se nám stalo to, co v sérii s Vrchlabím. Musíme dvakrát zvítězit,“ má jasno Rosol.

I v semifinálové sérii bude podle svých slov střídat oba brankáře. „V brance začne Zdeněk Orct,“ prozradil kouč a na závěr přiznal, že zdravotní stav jeho kádru je stejný, jako v sérii s Vrchlabím. „Nikdo z těch dlouhodobě zraněných hráčů se neuzdravil, na druhou stranu ale můžeme být rádi, že na marodce nikdo další nepřibyl,“ uzavřel Rosol.