Hned svůj první mečbol tak přetavili v postup do finále soutěže, kde se stejně jako v loňské sezoně střetnou s regionálním rivalem z Chomutova.

Samotné utkání na stadionu v Havlíčkově Brodu začali lépe domácí, kteří už po dvou a půl minutách hry slavili první branku v síti Lvů, když využil přesilovou hru Holec. Severočeši ale brzy se soupeřem srovnali krok, už po třech minutách totiž překonal brankáře Slipčenka Ludvík.

Obrat pak hráči Slovanu dokonali ve 14. minutě, kdy Kovář našel Pajiče a ten zblízka neměl problém uklidit puk do domácí svatyně.

Krátce po polovině utkání se díky trefě Jeřábka Ústečané dostali dokonce do dvoubrankového trháku, jenže ještě než na stadionu zazněla druhá siréna, využili Rebelové další přesilovku a vrátili se zpátky do zápasu.

Definitivní rozhodnutí dramatické bitvy přišlo až v závěrečném dějství. V 52. minutě se prosadil talentovaný Robin Hanzl a poslal Lvy znovu do dvoubrankového vedení. To už si zkušení Severočeši ohlídali, minutu před koncem přidali pátý gól Ludvíkem a oslavy mohly propuknout naplno.

Ve finále narazí ústečtí hokejisté stejně jako před rokem na odvěkého rivala z Chomutova, který přehrál Jihlavu 4:0 na zápasy.

První finálový duel je na programu v pondělí 21. března a hrát se bude znovu na čtyři výhry. Vítěz série se stane králem 1. ligy a navíc získá právo utkat se s nejhorším týmem letošního ročníku extraligy o jedno místo zaručující účast v příštím ročníku nejvyšší české soutěže.

Havlíčkův Brod - Ústečtí Lvi 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Holec (V. Němec, Morava), 38. Holec (Vondráček, Knotek) - 6. Ludvík (Mikulík, Roubík), 14. Pajič (Kovář), 32. Jeřábek (Ludvík), 52. R. Hanzl (Šagát), 60. Ludvík (Mikulík, Pojkar). Rozhodčí: Horák, Lacina - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1724. Konečný stav série: 0:4.

Havlíčkův Brod: Slipčenko - Šenkeřík, Morava, Zítka, Sova, Vošmik, Soldán, Pavlík, Kempný - Zábranský, Holec, Knotek, Stromko, Švaňhal, Vondráček, Zohorna, Fiedler, V. Němec, V. Meidl, Hadrava, M. Ondráček. Trenér: Novák.

Ústečtí Lvi: Francouz - Jeřábek, L. Poživil, K. Černý, Klobouček, Gureň, P. Hořava, Pojkar, Vobořil - Diviš, Mikulík, Sklenička, Alinč, Roubík, Hampl, Kovář, Šagát, Handlovský, Pajič, R. Hanzl, Ludvík. Trenér: Rosol.