„Je to velká výzva. Uděláme všechno pro to, aby se nám povedlo postoupit,“ zvolal den před vypuknutím klíčové fáze letošní sezony trenér ústeckého Slovanu Petr Rosol. „Všichni se na to těšíme.“

Severočeši už se jednou do extraligy protlačili, ovšem jen díky tomu, že se vyhnuli baráži, která byla v sezoně 2006/2007 zrušena. Následující rok se prolínací soutěž už opět hrála a Lvi v ní nemohli chybět. A tradičně pohořeli, když přenechali místo v extralize Mladé Boleslavi.

Ta je stejně pilným sběratelem barážových účastí jako Ústí. A právě středočeský tým bude letos sokem Lvů. Bruslařský klub se postaví do baráže už počtvrté za sebou a kvůli tomu si mezi fanoušky vysloužil přezdívku „Barážový klub“. V tomhle specifickém odvětí si vede mnohem lépe než Slovan.

Něco o tom ví Lukáš Handlovský, který poslední tři baráže s Bruslaři vyhrál. Teď však slovenský útočník hostuje paradoxně v Ústí. A svůj kmenový klub chce poslat o soutěž níž. „Těším se a věřím, že i čtvrtá baráž bude úspěšná,“ nechal se slyšet barážový specialista na webu Lvů.

Ti mají na své straně i dalšího strůjce dvou barážových úspěchů klubu z města aut. Jaromír Šindel v managementu i na střídačce Mladé Boleslavi extraligu vybojoval i zachránil. Sportovní manažer Ústí v rozhovoru pro hokej.cz prozradil, že mezi ním a Bruslařským klubem žádná nevraživost nepanuje. „Vztahy s boleslavským klubem mám normální. Přátelské. Jako s jinými kluby,“ svěřila se osobnost českého hokeje, která počínání Boleslavi bedlivě sledovala. „Osobně jsem se zajel podívat na jeden z posledních zápasů, abych zkontroloval, jestli tam jsou na baráž připraveni.“

Ústečané přejeli ve finále Chomutov 4:0 na zápasy a mají o další důvod víc věřit si. „Všichni pevně věříme, že vítěznou pohodu z play–off zužitkujeme i v baráži,“ doufá manažer Šindel.

Finále Lvi začínali doma, teď to bude jinak. „Je to špatný. V tom bude mít Boleslav výhodu,“ přiznal Rosol a odtajnil cíl, s jakým Severočeši do Boleslavi cestují. „Jedeme uhrát jeden zápas,“ naordinoval kouč, jenž bude v baráži spoléhat i na plzeňskou posilu Jana Kováře. „Honza byl náš od začátku sezony a v Plzni byl na střídavý start. A pravidlo o patnácti startech pro něj jako juniora neplatí,“ vysvětlil pro Deník Rosol.

První zápas série hrané na čtyři vítězství se uskuteční dnes od 17.40 na ledě Mladé Boleslavi. Přímý přenos vysílá ČT4 Sport. Na sever Čech se baráž přesune v neděli.

Z historie baráže

2005/06: Vsetín - Ústí 4:2
(0:2, 4:1, 1:3, 3:2 SN, 2:1, 1:0)
2006/07: baráž se nehrála, vítěz první ligy Ústí nad Labem postoupil do extraligy přímo
2007/08: Ústí - Mladá Boleslav 1:4 (4:0, 0:3, 0:4, 3:4 PP, 1:7)
2008/09: Mladá Boleslav - Ústí n 4:0 (3:0, 2:1 PP, 3:1, 2:0)
2009/10: Mladá Boleslav - Chomutov 4:1 (5:3, 1:2, 4:2, 4:3, 5:1)


Program baráže:
1. zápas: Mladá Boleslav – Ústečtí Lvi (středa, 17.40 hodin)
2. zápas: Mladá Boleslav – Ústečtí Lvi (čtvrtek, 18.10 hodin)
3. zápas: Ústečtí Lvi – Mladá Boleslav (neděle 10. dubna, 17.10)
4. zápas: Ústečtí Lvi – Mladá Boleslav (pondělí 11. dubna, 17.00)
případný 5. zápas: Mladá Boleslav – Ústečtí Lvi (středa, 13. dubna, 17.30)
případný 6. zápas: Ústečtí Lvi – Mladá Boleslav (pátek 15. dubna, 18.10)
případný 7. zápas: Mladá Boleslav – Ústečtí Lvi (neděle 17. dubna, 18.10)

Vztahy fanklubů nejsou nijak vřelé, říká Tepličák

PAVEL PŘIBYL


Ústí n. L. – Před startující baráží o extraligu jsou v pozoru i fanoušci Ústeckých Lvů. Na pár otázek odpověděl Deníku předseda fanklubu Slovanu Miroslav Stojčenko alias Tepličák.

Jak se těšíte na baráž s Boleslaví a už máte připravené choreo?
Těšíme se moc, je to vrchol sezony. Choreo ještě připravené nemáme, budeme ho chystat až na nedělní utkání.

Pořádáte výjezdy na led soupeře?
Na každý zápas pojedou tři autobusy a spousta dalších lidí dorazí po vlastní ose. Odhaduji a doufám, že se v Boleslavi sejde dvě stě až tři sta Ústečáků.

Prozradíte, jaké máte vztahy s fanklubem Mladé Boleslavi?
To je podobné jako s Chomutovem. Vztahy nejsou nijak vřelé, je tam velká rivalita. Oba týmy spolu mají minulost, žádná láska to není.

Je v silách Ústeckých Lvů Mladou Boleslav porazit?
Tak jednoznačné jako s Chomutovem to rozhodně nebude. Doufám ale, že má Ústí na to, aby hrálo s Boleslaví minimálně vyrovnanou partii. Jak to dopadne se ale neodvažuji tipovat.