Ústečtí hokejisté jsou znovu o krůček blíže vysněnému cíli. V první barážové bitvě o extraligu zvítězili na ledě Mladé Boleslavi přesvědčivě 4:0 a v sérii hrané na čtyři výhry se ujali vedení. Další utkání je na ledě Středočechů na programu ve čtvrtek od 18.10 hodin.

„Neměli jsme co ztratit, oni museli a my jsme byli v psychické pohodě. Věřili jsme si, věděli jsme, že máme výborný mančaft,“ nechal se slyšet ústecký forvard Marek Čurilla.

Právě po jeho střele mohli jít Lvi už v 8. minutě zápasu do vedení. To by ale jeho dělovka nesměla skončit jen na tyčce. „Dostal jsem přihrávku od Vobořila, která byla trochu tečovaná. Dojel jsem si pro puk a snažil se vystřelit nad vyrážečku gólmana Schwarze. Bohužel to tam nepadlo,“ litoval Čurilla.

I v dalších minutách se hosté tlačili do zakončení a favorizovaní hokejisté Mladé Boleslavi mohli být rádi, že úvodní část nakonec skončila bez gólů. „První třetina byla z naší strany hrozná. Chtěli jsme být aktivní a hrát nátlakový hokej, ale přesně to dělalo Ústí. Málo jsme bruslili, nenapadali jsme a málo jsme se tlačili do brány soupeře,“ přiznal v rozhovoru pro Českou televizi kapitán domácích Tomáš Divíšek.

Jenže ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Naopak. Lvi dál kousali a ve 26. minutě se dokonce dostali do vedení, když mladoboleslavské obraně ujel při vlastním oslabení Handlovský, přihrál Hanzlovi a ten dotlačil puk za záda gólmana Schwarze. „Odrazilo se to ke mně, tak jsem to dorazil do brány. Byl to šťastný gól,“ přiznal poté Hanzl.

Ještě horší chvilky pro domácí přišly o pár minut později. Ve 35. minutě nejprve obránce Černý zakončil nádhernou přesilovkovou kombinaci a navýšil vedení Slovanu na 2:0 a o necelou minuto později to s akciemi Bruslařského klubu vypadalo ještě hůře. Mikulík po pravé straně ujel obraně, naservíroval puk Skleničkovi a ten neměl problém v málokdy vídané situaci dva na nikoho poslat puk do odkryté klece – 3:0.

Zpátky do zápasu se mohli Středočeši vrátit na začátku třetího dějství. Po faulu na Bahenského nařídili rozhodčí trestné střílení, sám faulovaný ale na ústeckého brankáře Francouze nevyzrál.

Od té doby už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Ústečané si se soupeřem dělali prakticky co chtěli a nebýt skvěle chytajícího Schwarze, asi by utkání skončilo vyšším rozdílem.

Mladoboleslavský brankář ale ve třetí části přece jen inkasoval. V čase 47:46 totiž napřáhl mezi kruhy nejobávanější kanonýr Slovanu Lukáš Handlovský a Lvi vedli už o čtyři branky.

„Dejte jim bůra, dejte jim bůra,“ ozývalo se v tu chvíli z již prořídlých tribun domácího stadionu. Slyšet byli prakticky jen hostující fanoušci, kteří hnali svůj tým za dalším gólovým úspěchem. Toho se sice nedočkali, i tak ale mohli po konečném hvizdu oslavovat první výhru svých hrdinů.

„Věděli jsme, že má Ústí kvalitní kádr a že je ve formě. Bohužel jsme začali velice špatně a hráli pořád v oslabení. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na další zápas,“ řekl domácí Zbyněk Hrdel.

Mladá Boleslav - Ústečtí Lvi 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Hanzl (Handlovský), 35. Černý (Hanzl, Handlovský), 36. Sklenička (Mikulík, Němeček), 48. Handlovský (Hanzl). Rozhodčí: Hribík, Hodek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960. Stav série: 0:1.

M. Boleslav: Schwarz - Marušák, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Benda, Lehikoinen, Macháček, Hay - Pabiška, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Hrdel, Macho - Matějovský, Štefanka, Tvrdík. Trenér: Jeřábek.

Ústečtí Lvi: Francouz - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenér. Rosol.