První zápas se hrál podle scénáře Lvů (4:0), ve druhém vstal boleslavský Bruslařský klub z mrtvých a srovnal krok (3:2). Bitva o vstupenku mezi elitu v zemi úřadujících mistrů světa, která se hraje na čtyři vítězné duely, se nyní přesouvá na sever Čech. Zlatopramen Aréna bude v neděli i v pondělí praskat ve švech.

Zatímco po prvním utkání propadli příznivci ústeckého Slovanu po historicky prvním barážovém vítězství na ledě tradičního soupeře nefalšované euforii, druhý zápas vlil krev do žil Mladé Boleslavi. Právě ona ukončila sérii dvanácti ústeckých výher v řadě a teď se ještě povzbuzuje loňskou zkušeností. Jen pro připomenutí - rovněž před rokem byl stav baráže po dvou utkáních nerozhodný, avšak nakonec parta z města automobilů smetla KLH Chomutov 4:1 na zápasy a účast v nejvyšší soutěži opět potvrdila a udržela.

„Možná je paradoxně dobře, že jsme na začátku dostali ve všech směrech řádně přes hubu, pořádnou lekci. Uvědomili jsme si, že se musíme probrat. Ukázalo se, že bez pořádné práce na ledě, sebeobětování a statečnosti to prostě nepůjde,“ nebral si na klubovém webu bkboleslav.cz servítky mladoboleslavský kouč Vladimír Jeřábek.

Dominantní roli v dosavadním průběhu klání hrají brankáři. Ústecký gólman Pavel Francouz i boleslavský Marek Schwarz mají doslova životní formu.

Jen těžko lze odhadnout, jaký vývoj bude mít série dál. Odborníci shodu nenašli, bookmakeři většinou jen nepatrně favorizují Mladou Boleslav. Například sázková kancelář Fortuna vypsala na její úspěch kurs 1:1,65. Pokud věříte Lvům z Ústí nad Labem, mohli jste si v pátek v poledne vsadit podle aktuálního kurzu 1:1,98.

„Všichni jsme přesvědčeni, že jsme čtvrtečním zápasem všem dokázali, že mladoboleslavský hokej chceme v extralize udržet. Dokázali jsme si, že s Ústím dokážeme hrát kvalitní hokej a že soupeř je k poražení. V dalších zápasech se budeme chtít prezentovat stejně aktivní a tvrdou hrou, která nám přinesla úspěch,“ nastínil cestu k úspěchu boleslavský asistent Vladimír Hiadlovský.

Ústecký kouč Petr Rosol karty ukazovat nechce. „Snad si nemyslíte, že vám prozradím taktiku, s jakou na soupeře v domácích zápasech půjdeme. Jasné je jedno. Očekávám stejně vyrovnaná utkání, která budou rozhodovat maličkosti. Gólmani, produktivita v přesilových hrách, štěstí,“ dodal Rosol.

Už v pátek odpoledne se fanoušci ve Zlatopramen Aréně věnovali přípravě chorea. Třetí zápas se hraje v neděli od 17:10. Poprvé na ústeckém ledě. Pořadatelé očekávají, že na zápas roku bude vyprodáno. Vstupenka stojí 150, balíček na dvě utkání 250 korun.

Další program baráže:

Neděle 10. 4., 17:10: Ústí nad Labem - Ml. Boleslav

Pondělí 11. 4., 17:00: Ústí nad Labem - Ml. Boleslav

Středa 13. 4., 17:30: Ml. Boleslav - Ústí nad Labem

Případně pátek 15. 4., 18:10: Ústí nad Labem - Ml. Boleslav

Případně neděle 17. 4., 18:10: Ml. Boleslav - Ústí nad Labem

Všechny duely bude vysílat přímým přenosem ČT 4.