Slovinský forvard ve službách Slovanu Rok Pajič měl i několik slibných šancí, branku ale nakonec nedal a ústečtí hokejisté prohráli 2:3.

„Asi jsem ty situace měl řešit jinak. Kdybych to proměnil, možná by zápas dopadl jinak. Takové šance by se měly dávat,“ mrzelo ústeckého kanonýra ještě den po utkání. Jinak byl ale s počínáním svého týmu v úvodních duelech bitvy o extraligu spokojen.

Na ledě soupeře jste urvali jednu výhru. Jaká je nálada v týmu?

Nálada je dobrá, 1:1 je solidní stav, zatím jsme s vývojem série spokojení. Všechno je ještě otevřené. Teď musíme dvakrát vyhrát doma a uvidíme, jak to bude vypadat dál.

Brankář Pavel Francouz po prvním utkání řekl, že jste překvapili sami sebe. Souhlasíte s jeho slovy?

Určitě. Byli jsme ve všech směrech lepší než Boleslav a kdybychom prohráli, tak by to bylo hodně nespravedlivé. Vyhráli jsme zaslouženě.

Proč to ve druhém utkání nešlo tak hladce jako v prvním?

Méně jsme bruslili a soupeř se nenechal tolik vylučovat, nemusel nás faulovat. My jsme naopak faulovali více a soupeř nám dal dva góly z přesilovek. Zápas byl jiný jak z naší strany, tak z jejich. Přesto si ale myslím, že jsme měli šanci tam vyhrát. Bohužel se to nepovedlo.

Před startem baráže byla Mladá Boleslav favoritem. Změnilo se na tom něco po úvodních duelech?

Myslím, že ne. Boleslav je pořád extraligový tým, pořád je favoritem této série. Ale všechno je to jen na papíře a na ledě to je úplně něco jiného. Budeme se snažit hrát co nejlépe a favorita porazit.

Může vám psychicky pomoci, že jste dokázali vyhrát na ledě soupeře?

Všichni víme, že jsme silní, ale pořád to bude náročné. Žádnou psychickou výhodu nevidím. Pořád si ale věříme a před našimi fanoušky se nám určitě bude hrát ještě lépe, než v Boleslavi.

Nebojíte se, že dopadnete jako Chomutov, který hrál v loňské baráži venku také 1:1, ale pak doma s Boleslaví dvakrát prohrál?

Nebojíme se toho. Nepřemýšlíme nad tím, jak to bylo loni s Chomutovem. Soustředíme se jen na tuhle baráž a na své výkony. Uděláme vše pro to, abychom jako Chomutov nedopadli.

V neděli a pondělí hrajete doma. Jsou tedy cílem dvě výhry?

Určitě. Doma je cíl jasný, musíme vyhrát a pak se soustředit na další zápas. Uděláme pro to maximum. Všichni chceme vyhrávat a je úplně jedno, jestli je to základní část, play off nebo baráž.

Vy osobně jste byl ve druhém utkání hodně vidět, měl jste spoustu šancí. Proč vám to tam nakonec nespadlo?

Také nad tím přemýšlím (smích). Za stavu 0:0 jsem měl několik tutovek, které bych měl proměňovat. Bohužel se tak nestalo, možná chybělo i trochu štěstí. Na druhou stranu má Boleslav velmi kvalitního brankáře a i kvůli němu jsem ty góly nedal. Věřím ale, že to v domácích zápasech prolomím.

Kolik tedy slíbíte ústeckým fanouškům gólů?

Nebudu jim nic slibovat, protože, kdybych to nedodržel, tak by mohli být naštvaní. (smích). Určitě jim ale mohu slíbit, že udělám vše pro to, abychom vyhráli.