Jeho tým na domácím ledě ztratil další dobře rozjetý duel a ve válce o extraligu prohrává už 1:3 na zápasy. Ve středu tak bude na mladoboleslavském ledě odvracet mečbol soupeře.

Prozradíte, jaké jsou vaše pocity bezprostředně po čtvrtém utkání?
Je to velké zklamání. Zápas se pro nás znovu vyvíjel velmi dobře, po dvou třetinách jsme vedli 2:1. Bohužel jsme potom ale po chybě inkasovali gól na 2:2, vzápětí z přesilovky na 2:3 a už jsme to nedokázali vyrovnat. Honza Kloz měl sice ještě šanci při power play, bohužel se mu ale srovnat nepovedlo a dostali jsme další gól do prázdné brány.

Vypadá to, že se na góly, narozdíl od soupeře, ohromně nadřete…
Přesně tak. Asi jsme si vybrali štěstí ve finále s Chomutovem. Šance máme, bušíme do toho, ale bohužel má soupeř dobrého gólmana a nám to tam tolik nepadá. Přitom šance máme, neřekl bych, kdybychom si je nevytvořili. Bohužel je ale neproměňujeme.

V sérii prohráváte už 1:3 na zápasy, přitom nejste horší. Dokonce i hráči soupeře říkají, že jste lepší…
Možná je to z jejich strany taktika, že nás chtějí uspat a říkají, že jsme lepší. Já si ale myslím, že dnes byl zápas vyrovnaný. Je to sice 1:3, je to vážné, ale pořád ještě není konec. Viděli jsme série, které se za stavu 1:3 otočily. Ve středu k nim pojedeme vyhrát a zase je znervózníme. Třeba bude rozhodovat až sedmý zápas. Určitě jsme to ještě nepoložili. V tuto chvíli už nemáme co ztratit a můžeme hrát bez nervů.

Ve čtvrtém utkání dostal šanci Zdeněk Orct, ale pořád to vypadá, že větší brankářská kvalita je na straně Boleslavi…
Orct chytal dobře, ale Divíšek nejprve trefil víko a poté po naší chybě inkasoval gól z dorážky. Nerad bych srovnával Schwarze s Orctem nebo Francouzem. Zkrátka mu to tam spadlo a dostal o jeden gól více než Schwarz.