„Všichni víme, o co se hraje. Půjdeme do toho naplno,“ slibuje ústeckým fanouškům opora Lvů Milan Mikulík.

Jenže zvítězit a ukončit sérii budou chtít i hokejisté z Mladé Boleslavi. „Na rozhodnutí máme ještě dva zápasy, stále máme náskok. Není důvod to prodlužovat, v Ústí musíme zabrat a vyhrát,“ řekl pro klubový web brankář Středočechů Marek Schwarz.

Jestli dosavadní zápasy „války o extraligu“ zdvihaly diváky ze sedadel, ten páteční jistě nebude výjimkou. Tvrdé střety, šarvátky a emoce rozhodně nebudou chybět. „Boleslav hraje o bytí a nebytí, my zase o ten náš sen. Žádný kousek ledu jim nenecháme zadarmo,“ slibuje soupeři Milan Mikulík.

Právě na něj je společně s boleslavským Borisem Žabkou v posledních zápasech upřena pozornost. Oba se neustále hecují a pošťuchují. Kdo ví, jak by to mezi nimi dopadlo bez včasného zásahu rozhodčích. „Není to o tom, že bychom se neměli rádi. Oni hrají o svoje a my taky. Zkrátka po sobě trochu jdeme, ale to je v tak vyhrocených zápasech normální, že vzplanou emoce,“ vysvětluje ústecký forvard.

Pátý zápas baráže byl z pohledu emocí vůbec nejdrsnější v dosavadním průběhu série. Rozhodčí rozdávali tresty na obě strany, ústecký Hořava odcházel z ledové plochy s krvavým šrámem v obličeji a jeho protihráč Matějovský musel předčasně pod sprchy. „Museli jsme soupeři ukázat, že to v příštím zápase nebudou mít jednoduché,“ bránil svého kamaráda Schwarz.

Ani to ale nakonec Boleslavi k ukončení série nepomohlo. Severočeši vyhráli 4:1 a splnili to, s čím na led soupeře odjížděli. Dokázali vrátit sérii na svůj stadion. „Věděli jsme, že do toho Ústí půjde naplno, a že už nemá co ztratit. Začali dokonce hrát na tři lajny, protože nemohli prohrát,“ nechal se po utkání slyšet trenér Bruslařského klubu Vladimír Jeřábek.

V pátek v 18.10 hodin se na ledě ústecké Zlatopramen Arény rozhoří další bitva o extraligu. A mečbol je znovu na straně Mladé Boleslavi. „Všichni věříme v to, že to ještě otočíme a jdeme si za tím,“ tvrdí na klubovém webu odhodlaně tahoun Ústečanů Robin Hanzl.

„Vyhrát se dá všude. Když budeme hrát jako v první třetině posledního utkání, určitě to půjde,“ dodává před bitvou gólman Schwarz.