„Hráče, který u nás nechce hrát, přemlouvat nebudeme. Přemýšlíme zda ho za někoho vyměníme, nebo se podíváme někam jinam,“ tvrdí kouč Petr Rosol pokračuje: „Janků ukončil kariéru, už u nás není Kanko, Hovorka a o Hampla, se zajímá Třinec. Pokud jde o brankáře, je tady i Fiala, který s námi absolvuje přípravu, ale počítáme s Francouzem, Orctem a Petráskem z celku juniorů.

Pokud jde o Salfického, tak ten si něco hledá. Jsem rád, že zůstávají Roubík a Černý. Roubík se po pomalém rozjezdu stal velkou oporou a Kamil Černý zase vytvořil výbornou dvojici s Honza Kloboučkem.“

Chomutov vstoupí do sezony s novým trenérem Sýkorou. „Je mi jedno, zda to vede Franta Vopršálek, nebo Venca Sýkora,“ tvrdí Rosol.
Kromě Hampla, je velký zájem i Robina Hanzla „Hráčům v sezoně umožníme střídavé starty, aby hráli extraligu. ale cíl je pro nás neměnný a je jím postup. Navíc pokud jde o Hanzla, tak už vypadl z věkové kategorie neomezených počtů startů, je tady limitováno šestadvacet zápasů, což je na zvážení.

Mě by se líbili, aby hrál pod dobrým trenérem,“ říká sportovní manažér Lvů Jaromír Šindel a dodává: „Společně s Chomutov doufáme, že APK pookřeje a ještě se změní minimálně způsob baráže. Jsem přesvědčený, že kdyby náš celek a Chomutov hráli velkou baráž, jeden by do extraligy postoupil.“
Říká se proslýchá, že 12 ze 14 extraligových týmů má zájem o služby Robina Hanzla.

„Já o tom příliš nevím, to musíte za vedením“ tvrdí Hanzl a na otázku, že nejblíže Ústí je Litvínov dodal: „Už jsem tady byl, prostředí znám a na konci ledna bych se vrátil do Ústí.“


Milan Mikulík se už v ústeckém drese neobjeví

Prvnímu tréninku ústeckých hokejistů pouze přihlížel. Ne vinou zranění, ale Milan Mikulík opouští po třech letech Ústí a zahraje si extraligu za Mladou Boleslav.

Proč dochází ke změnu dresu?

Dostal jsem nabídku zahrát si extraligu. Tři roky jsme se o to snažili v Ústí, bohužel se to nepovedlo. Když mi nabídka přišla, domluvil jsem s vedením a to je jediný důvod. Chci si to vyzkoušet a Boleslav extraligu hraje.


Do extraligy je těžké se dostat, i když teď byl postup blízko?

Takto postavený systém se překonává těžko. Je mi však třicet roků a pak už by třeba nabídka nemusela přijít, navíc v tomto věku se z první ligy do elitní soutěže odchází těžko.

Pikantní je, že odcházíte zrovna do mladoboleslavského celku?


Byl jsme tady na střídavé starty. Nabídka přišla těsně před startem play off a to jsem si říkal, že by bylo nefér z Ústí odejít. S vedením obou klubů jsem se domluvil, že pokud bude zájem, domluvíme se o tom na konci sezony.

Takže v průběhu baráže bylo jisté, že budete hrát extraligu?
V tu chvíli jsem o tom nepřemýšlel, Boleslav o mě třeba mohla ztratit zájem. Zájem však zůstal, a tak odcházím.