Klub pro svou legendu, která po loňské sezoně ukončila kariéru, přichystal oficiální rozlučku. „Pavel Janků si získal náš klub a srdce našich fanoušků svým poctivým a otevřeným přístupem. Přáli jsme si Pavlovi ještě jednou poděkovat za vše, co udělal pro náš klub,“ prozradil tiskový mluvčí Lvů Přemysl Zeman.

Oficiální akce, během které vedení klubu poděkuje Janků za pětiletou spolupráci, odstartuje před začátkem zápasu se Šumperkem (17.30 hodin). Během samotného utkání je pak pro příznivce bývalého forvarda s číslem 10 připravena autogramiáda.

A co by do dalších let ústecké legendě popřál trenér Slovanu Petr Rosol? „Aby mu šla další práce, které se teď bude věnovat, stejně dobře jako hokej,“ vzkázal kouč.

A že byl Janků vynikající hokejista, o tom není pochyb. Vždyť má na svém kontě přes 750 zápasů v extralize! S hokejem začínal šumperský rodák v Brně, dále hrál ve Zlíně a následně šel do Třince, kde si získal obdiv fanoušků.

Do Ústí nad Labem přišel Pavel Janků v létě roku 2006. Hned v první sezoně na severu Čech slavil s týmem historický postup do extraligy, kterou si zahrál v následujícím roce.

Po sestupu Lvů do 1. ligy zůstal věrný žlutomodrému dresu nadále a svou bohatou kariéru se rozhodl uzavřít ve dvaačtyřiceti letech až po loňské sezoně. Za pět let v Ústí nad Labem nastoupil Pavel Janků ke 271 mistrovským zápasům, ve kterých nastřílel 91 branek a přidal 82 asistencí.