Po celý zápas hnalo Lvy skvělé publikum v čele s osmdesátkou fandů z nedalekých Drážďan. Ti dokonce hráče odměnili za výkon netradičním vláčkem, kterým projeli celý stadion.

Ještě předtím, než ale ve Zlatopramen Aréně vypukl souboj Goliáše s Davidem, rozloučilo se vedení Ústeckých Lvů s útočníkem Pavlem Janků, který před letošní sezonou ukončil po pěti letech strávených na severu Čech aktivní kariéru. Za bouřlivého potlesku fanoušků převzal Janků z rukou generálního manažera Slovanu Roberta Kysely dres s číslem 271, které symbolizuje počet odehraných zápasů ústecké legendy v dresu Lvů.

Poté už na ledovou plochu vyjeli hokejisté a ti ústečtí evidentně v dobrém rozpoložení. Už ve 3. minutě se totiž prosadil Laš a poslal domácí do vedení. Hosté však Lvům nedarovali nic zadarmo a tak se v brance musela několikrát předvést nová posila Slovanu – Martin Falter. Ten přišel do krajské metropole na střídavé starty z pražské Sparty.

Druhý gól mohli přidat hladoví Ústečané krátce po polovině utkání, Šagát ale v nadějné pozici napálil jen tyč Štůralovy svatyně. O chvíli později se jim však naskytla možnost téměř minutové dvojnásobné přesilovky, se kterou naložili parádně. Nádhernou akci po trase Klobouček – Šagát zakončil do odkryté klece Roubík.

Začátek třetí třetiny poznamenal faul domácího Čermáka. Ten si od rozhodčích za vražení na hrazení vysloužil trest na pět minut a do konce utkání. Hosté nabídnutou přesilovkou nepohrdli a z hole Hulvy se dočkali snížení. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo. Naopak, ve chvíli, kdy zkusili hru bez brankáře, inkasovali kuriózní vlastní branku z hole Tesaříka.

Ústečtí Lvi – Šumperk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Laš (Roubík, M. Čermák), 35. Roubík (Šagát, Klobouček), 60. Šagát – 43. Hulva (Vrdlovec, Sedlák). Rozhodčí: Würtherle – Arazimová, I. Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc Čermák (ÚL) 5 + OK za vražení na hrazení. Využití: 1:1. Diváci: 1991.

Ústečtí Lvi: Falter – Klobouček, Zeman, Pavlík, Voráček, Holomek, Husák, Suchý – Šagát, Roubík, Ludvík – Třetina, Pazourek, Dan. Boháč – Kovář, Rod, Handlovský – M. Čermák, Laš. Trenér: Rosol.

Šumperk: Štůrala – Drtil, Holík, T. Sedlák, Novotný, Křetínský, Tesařík, Geweise, Ondráček – Plášek, Meluzín, Cink – Vrdlovec, Hulva, Brunec – Červenka, Hlinka, Haas – Skoumal, Mičulka, Vrána. Trenér: Kučera.