Do první šance se dostali domácí hokejisté v době, kdy byl na trestné lavici Zeman, Falter se však Budínským překvapit nenechal. A když Zemanovi skončil trest a naskočil do hry, dostal přesnou přihrávku od Majdana a otevřel skóre utkání. Domácí pak hrozili hlavně při přesilovkách. Ústecký celek se ubránil při vyloučení Kováře a Laše, ale těsně před koncem prvního dějství, při vyloučení Suchého překonal Faltera Koudelka.

V úvodu druhé třetiny měl velkou šanci Roubík, Čech však své barvy podržel a šance domácích přišla v polovině utkání, kdy byl na trestné lavici Holomek. Ani Budínský však na Faltera nevyzrál.

Hosté se však dostali v závěru druhé dvacetiminutovky do dvojbrankového vedení. Nejprve skóroval Handlovský a pak celek Lvů využil přesilovou hru 4:3 a do černého zamířil kapitán Klobouček.

Krůček od snížení byl ve třetí třetině střelec domácího gólu Koudelka, proti se však postavila Falterova lapačka. Neuspěl na druhé straně ani Ludvík, když se Čech stihl přesunout, ovšem potom udělal domácí brankář chybu. Po střele Roda si betonem srazil kotouč do sítě. Pak domácí opět využili přesilovku a když byl vyloučen Zeman snížili Záhorovským. To však byla poslední změna stavu a ze zisku tří bodů se radoval celek Ústeckých Lvů.
V dalším kole se na ústeckém ledě představí v sobotu od 17.30 hodin Olomouc.

Hradec Král. - Ústí 2:4 (1:1, 0:2, 1:1).

Branky a přihrávky: 20. Koudelka (Poživil, Budínský), 58. Záhorovský (Kadlec) – 6. Zeman (Majdan), 36. Handlovský (Kovář), 39. Klobouček (Roubík, Šagát), 48. Rod (Handlovský, Kovář). Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: .4:8. Využití: 2:0. Diváci: 1091.

Hradec Králové: Čech - Čížek, Karlíček, Čáp, Hendrich, Poživil, Vágner, Bendík, Chmelíř - Kubeš, Tvrdík, Berger - Valášek, Záhorovský, Kadlec - Budínský, Koudelka, Moskal - Rytnauer, Macháň, Filip. Trenér: Jiří Mička.

Ústečtí Lvi: Falter - Zeman, Voráček, Suchý, Pavlík, Klobouček , Husák, Hořava, Holomek - Daniel Boháč, Čermák, Rod, Laš, Roubík, Šagát, Handlovský, Kovář, Majdan, Třetina, Ludvík. Trenér: Petr Rosol.