Trenéra Petra Rosola trápí, že jeho tým nemůže hrát v nejsilnější sestavě, což může být pro vrchol sezony, finále a baráž, velký problém. „Jde na nás krize. Máme nové hráče a nejsme sehraní. Zakládáme si na souhře pětek a takhle nám to zkrátka nefunguje,“ byl rozmrzelý kouč Ústeckých Lvů po pondělní výhře nad posledním Mostem 6:3.

Mluvíte o souhře, přitom máte plno svých hráčů rozpůjčovaných…
Vůbec se mi to nelíbí.

Můžete s tím něco dělat?
Nebudu se vyjadřovat.

Jsou ty důvody finanční?
Samozřejmě, že je to tak.

Chomutov loni doplatil na to, že měl nejlepší hráče rozstrkané po extralize a ti po návratu do týmu nezapadli. Nebudete mít stejný problém?
Chomutov se letos dal tou naší cestou, kterou jsme šli loni. My jsme to letos bohužel museli udělat jinak. Věřím, že se snad dáme dohromady.

Kdy by se hráči měli vrátit?
Bylo by dobré, kdyby se vrátili okolo Vánoc. Ale nevíme, kdy přijde Alinč a Hanzl. To jsou takové dva elementy. Jsou to centři a lajna se musí nabalit kolem nich. Nesehrajete se za týden, je to dlouhodobější proces. Není to tak jednoduché.

Proč nechytají Orct ani Francouz?
Oba brankáři jsou zranění, ani netrénují. Oba mají stejný problém s kolenem. Vůbec nevím, kdy se vrátí. Může to být za tři dny, ale taky za měsíc. Všichni, kdo nehráli proti Mostu, jsou buď zranění nebo hrajou někde jinde.

Jste z té situace nervózní? Půlku sezony jste byli suverénní a teď vaše výkony stagnují…
Každý trenér chce vyhrávat a hrát v nejsilnější sestavě. Bohužel je to takhle nastavené, tak to musíme ubouchat. Takový je život a zkrátka to musíme skousnout. Ještě jsou tři zápasy do přestávky, tak to musíme vydržet.

Chomutov se na vás dotáhl na šest bodů. To není dobré znamení…
Už v půlce základní části jsem říkal, že v té druhé části na nás můžou udělat taky třináct bodů, jako jsme udělali my na ně. Za dva zápasy to může být smazané, ale pořád je to šest bodů. Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že v půlce prosince povedeme o šest bodů, tak to beru.

Před týdnem jste sehráli úžasnou bitvu s Chomutovem, ve které jste hráli skvěle. Je pak těžké hráče namotivovat k zápasům se Šumperkem a Mostem? Na to se chvílemi ani nedalo koukat…
Je to pravda. Hráči jsou nechci říct nas…, ale zkrátka to není ono. Je to tak, jak jste řekl. V Chomutově jsme zahráli parádní zápas a tyhle dva domácí zápasy byly strašný.