Ve stínu zkušených hokejistů pravidelně dochází na bílý ovál několik desítek malých klučinů, aby pilovali formu a přesvědčovali trenéry, že jednou to dotáhnou stejně daleko jako ani. Koncem roku byla ukončena základní část žákovské soutěže 5. a 7. tříd.

Oba týmy se probojovaly do nadstavbové části a v pátek nastoupily proti stejně starým hokejistům z Karlových Varů. Nový systém soutěže nechtěl nikdo z trenérů komentovat, nejen hodnocení je dosti složité.

Nejprve nastoupili na led páťáci a trenér domácích Vlastimil Davídek se často chytal za hlavu. "Stokrát jim říkám stejnou věc, hlavu nahoru a bruslit. V této věkové kategorii mnohdy rozhoduje fyzička, proto je důležitá kombinační hra," dokončil větu bývalý hokejista Slovanu.

"Máme dobrého brankáře, nebojí se padnout na led a udělat si prostor před brankou. Jmenuje se Jakub Volke a jeho strýc chytá za Litvínov. Další oporou týmu by měl být hráč s číslem 14 Tomáš Čermák," doplnil výklad druhý trenér Ptáček.

Domácí žákovský tým vyhrál po solidním výkonu 4:2 a hvězdou utkání byl skutečně šikovný Čermák. Hrál sice v obraně, ale mnohokrát přebruslil soupeře a dvakrát skóroval. Hrálo se velmi slušně, pouze jedno vyloučení.

5. třídy: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary - 4:2 (3:1, O:O, 1:1)
branky: domácí - 1:45 - David Magasanik, 10:55 - Tomáš Čermák, 16:05 - Tomáš Čermák, 58:45 - Adam Janoušek , hosté - 14:45 - Matyáš Raim, 58:19 - David Denk

Jen vyklidili mladší žáci ledovou plochu, už tu byli starší kamarádi ve stejných dresech a hra byla podstatně rychlejší, nepostrádala taktiku a hlavně byla plná osobních soubojů.

To už byla, jak se říká, jiná káva. U domácích jsem si všiml především bojovníka s č. 15 ( Karel Zach), který nevynechal žádnou možnost o přímý kontakt. Také byl dvakrát vyloučen, ale to k hokeji patří.

Maminka mu fandila hned vedle mne s foťákem v ruce a přehled měla jako Karel Gut. V obraně byla skvělá, postavou nevelká, ale vždy včas na potřebném místě, dobře bruslící jediná dívenka mezi kluky Libuška Holá.

V brance stál její brácha, záda ji kryl v obranné dvojici obrovitý Jakub Opočenský. Bylo to vyrovnanější utkání než to předešlé se šťastným koncem pro domácí. "Určitě jsem spokojený pouze s výsledkem,v proměňování šancí máme značné rezervy. Je to první utkání v nadstavbové části, tak raději budeme strozí v hodnocení," vydechl si za celé vedení mužstva trenér Davídek.

7. třídy: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy vary - 4:1 ( 1:1, 2:0,1:0 )
branky: domácí - 10:50 - Ondřej Bochtela, 29:29 - Kryštof Vaněk, 34:00 - Kryštof Vaněk, 47:50 - Ondřej Bochtela, hosté - 9:35 - Václav Chmiel

Ústecké hokejové mládí, jak se říká, bylo vidět. Bývalí hokejisté Slovanu předávají zkušenosti a nemají to mnohdy lehké. Kluci by chtěli hlavně dávat góly a často zapomínají na fakt, že stejný úkol mají i soupeři. Odvaha a nadšení jim však nechybí.

Zpracoval Miroslav Vlach