Severočeši i přes porážku zůstávají v čele tabulky, jejich náskok na druhý Chomutov se však ztenčil na pouhé dva body.

Na první branku se na zimním stadionu v Písku čekalo až do druhé třetiny. Už po 38 vteřinách druhé části rozvlnil síť za Orctem Nouza a poslal tak Jihočechy do vedení. To ještě narostlo o šest minut později. Hostující Rod nejprve nedokázal potrestat chybu gólmana Sedláčka a na druhé straně se prosadil Vráblík – 2:0.

O minutu později mohli Ústečané snížit na rozdíl jedné branky. Pajič už překonal gólmana Sedláčka, na brankové čáře ale vytěsnil mimo tyče jeho pokus jeden z bránících hráčů a tak zůstalo skóre beze změny. Lvi se sice dál tlačili do zakončení, jejich pokusy ale končily u skvěle chytajícího domácího brankáře.

Ve třetí části tlak Slovanu gradoval. Už po minutě a půl mohl snížit Rod, vylámal si však zuby na výborném Sedláčkovi a o chvíli později neuspěl ani Boháč. Lvi se ale přece jen dočkali. V 52. minutě našel Kovář zpoza brány Roda a ten se zblízka nemýlil.
Naděje Severočechů na bodový zisk ale vzápětí vzaly za své. Šest minut před koncem utkání usedl na trestnou lavici Boháč a Mrkvička v přesilovce definitivně stvrdil překvapivou výhru Písku.

Závěr, jak se zdálo, rozhodnutého zápasu, přesto nabídl nevídané drama, které diváky zdvihalo ze sedadel. Lev nejprve minutu před koncem snížil na 2:3 a o chvíli později bylo nařízené trestné střílení za posunutí domácí brány. V něm ale Třetina neuspěl.

Písek – Ústečtí Lvi 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 21. Nouza, 27. Vráblík, 56. Mrkvička (Havran) – 52. Rod (Kovář, Poživil), 60. Lev (Hořava, Rod). Rozhodčí: Pavlovič – Beneš, Frödl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0.

Písek: Sedláček – Žovinec, Pavlíček, Havran, Všetečka, Lukáč, Vráblík, Dvořák – Antončík, Luňák, Nedorost – Hluchý, Nouza, Slavík – Polodna, Šperger, Mrkvička – Ferebauer, Vaniš, Suja – Kudrna. Trenér: Řeháček.

Ústečtí Lvi: Orct – Klobouček, L. Poživil, Růžička, F. Pavlík, P. Hořava, Zeman, Sklenička, Černý – Třetina, Kovář, Šagát – Rod, Roubík, Handlovský – Ludvík, Pajič, Daniel Boháč – Čermák, Pazourek, Lev. Trenér: Rosol.