Uplynulo pouze 79 sekund hry a po přihrávce Skořepy překonal domácího brankáře Orcta Jonák. Poté celek Ústí nevyužil dvě přesilové hry a když potom putoval na trestnou lavici Šagát, navýšil vedení Benátek přesným blafákem Skalický. V 15. minut měl po přihrávce od Ludvíkova velkou příležitost Roubík, na hostujícího gólmana Vošvrdu však nevyzrál. Toho ale o chvíli později překonal Pajič a snížil.

Vošvrda držel hosty ve druhé třetině, když si připsal vynikající zákroky při střelách Čermáka a Handlovského. Pak byl ale vyloučen právě Handlovský a Orct zabránil jisté brance při příležitosti Víška. Těsně před koncem druhého dějství měl vyrovnání na hokejce Čermák, ale minul odkrytou branku Benátek.

V úvodu třetí dvacetiminutovky měl obrovskou šanci na vyrovnání Handlovský, na kterého zívala opuštěná branka, ale ústecký útočník šanci neproměnil. Další příležitost nevyužil Roubík a na domácí celek platil vynijící Vošvrda. V závěru utkání celek Lvů odvolal brankáře a při power-play se v čase 58.11 podařilo srovnat Boháčovi.

V prodloužení byl šedesát sekund před koncem vyloučen právě Daniel Boháč, ale hosté šanci nevyužili a o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. Na straně hostu nepřekonali Orcta Král, Víšek a Skořepa, na domácí straně neproměnil Roubík, ale o zisku plusového bodu rozhodl Šagát.

Již v pondělí čeká na tým Lvů cesta na Vysočinu, kde se utkají s Havlíčkovým Brodem a ve středu přivítají v domácím prostředí chomutovské Piráty.

Ústí - Benátky 3:2sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Pajič (Třetina), 59. Daniel Boháč (Zeman, Roubík). Nájezd: Šagát. - 2. Jonák (Skořepa), 8. Skalický (Skořepa). Rozhodčí: Dvořák - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2245.

Ústečtí Lvi: Orct - Klobouček, Zeman, Poživil, Hořava, Pavlík, Černý, Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - Treille, Pajič, Čermák. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.

Benátky: Vošvrda - Vitásek, Jaroměřský, Říha, Vála, Niko, M. Pabiška - Víšek, Král, Klimt - Skalický, Skořepa, Jonák - Vařecha, Jech, Kopic - Kellner, Vlach, Liška - Weiss. Trenéři: Milan Černý, Luděk Škaloud.