Na ledě Havlíčkova Brodu zvítězili po tuhém boji 2:1 a před středečním derby s rivalem z Chomutova tak udrželi jednobodový náskok na čele tabulky prvoligové soutěže.

Vstup do zápasu vyšel favorizovaným Lvům parádně. Už ve 4. minutě využil aktivní Kovář chybnou rozehrávku domácí obrany a poslal svůj tým do vedení. O dvě a půl minuty navíc vedli hráči Slovanu už o dva góly. Šagát našel Ludvíka, ten si zpoza brány vybruslil před Nerudu a neměl žádný problém zakončit – 2:0.

Domácí hokejisté se osmělili až na konci první dvacetiminutovky. V čase 16:10 ještě Vondráček na gólmana Koutského nevyzrál, o 46 vteřin později už ho však v přesilové hře překonal Jelínek.

Do druhé části vlétli Severočeši aktivně s cílem zlomit odpor houževnatého soupeře. Šance Ludvíka, Roda i Kováře ale zůstaly nevyužity a když po polovině klání nepřekonal na druhé straně Koutského Vondráček, šlo se do kabin za stavu 2:1 pro Ústí.

Ve třetím dějství se domácí snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, jejich střely ale končily u pozorně chytajícího brankáře Koutského. A když pak hráči Havlíčkova Brodu neuspěli ani při hře bez brankáře, skončilo utkání výhrou Ústeckých Lvů 2:1.

Další zápas sehrají ústečtí hokejisté už ve středu od 17.30 hodin, kdy na ledě domácí Zlatopramen Arény přivítají severočeského rivala z Chomutova. A vzhledem k tomu, že půjde o první místo v tabulce, mají se fanoušci nač těšit!

Havlíčkův Brod – Ústečtí Lvi 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. A. Jelínek (Polodna, Kostourek) – 4. Kovář, 7. Ludvík (Šagát, Rod). Rozhodčí: Wagner – Frodl, Špůr. Vyloučení: 3:6, navíc Treille (ÚL) 5 minut + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1027.

Havl. Brod: Neruda – Morava, Zítka, Protivný, A. Jelínek, M. Blažek, Pavlík – Zábranský, Polodna, Švaňhal, Vondráček, Semorád, Wasserbauer, Meidl, Štěpánek, Stehlík, P. Musil, Kostourek, Křivohlávek. Trenér: Dvořák.

Ústečtí Lvi: Koutský – Zeman, Boháč, F. Pavlík, Poživil, Černý, Klobouček, Hořava, Růžička – Čermák, Rod, Treille, Lev, Roubík, Šagát, Handlovský, Kovář, Pajič, Třetina, Ludvík, Sklenička. Trenér: Rosol.