Domácí Lvi přivítali Piráty z Chomutova a v sázce byla pozice lídra tabulky, neboť domácí měli před hostujícím celkem jediný bod náskoku. Po utkání byli spokojenější domácí, kteří zvítězili 3:2.

ZHLÉDNĚTE
PŘIPRAVUJEME

První zahrozili hosté, ale dělovka Hřebejka skončila na betonech Koutského a pak se musel dvakrát předvést jeho chomutovský kolega Řehoř. Byl však na místě a střely Šagáta a následně Roubíka za svá záda nepustil. Pak měl příležitost hostující Jíra, ale Koutský své barvy podržel. V 18. minutě už se ale skóre měnilo a do vedení pomohla Lvům využitá přesilovka. Trefil se Roubík a na trestné lavic pykal Palin.

Ve druhé třetině však stačilo hostům pouze 53 sekund a bylo vyrovnáno. Střelou přes obránce se prosadil Hřebejk. V polovině utkání šli domácí téměř na minutu do tří, když k vyloučenému Kloboučkovi přibyl na trestnou lavici Daniel Boháč. Šanci však měli Lvi, když v době kdy hráli ve čtyřech ujel Pajič a zamířil do horní tyče branky Řehoře. Pak Hruška stáhl Hořavu a domácí dostali výhodu trestného střílení.

To však Hořava nevyužil. Pak diváci jásali po střele Lva, ale puk prý nedokázal celým objemem překročil brankovou čáru, a tak se domácí dočkali 15 sekund před koncem druhé třetiny a opět to bylo v přesilovce. Vyloučen byl hostující Endál a opět přesně mířil Roubík.

Třetí dějství však začalo stejně jako druhá třetina. Hostům se Jírou podařilo srovnat stav. Pak byl vyloučen Sikora, ale tentokrát se Lvům nepodařilo přesilovku využít. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby hledal Ludvík před brankou Šagáta, tomu se však nepodařilo zasáhnout puk.

Střetnutí se pomalu blížilo k prodloužení, ale v čase 58:07 po nepřehledné situaci překonal Řehoře Kovář a domácí potřetí vedli. Hosté si vzali oddechový čas, dostali se do pásma a odvolali brankáře. Autor dvou branek Roubík však hostující branku minul a poslední šanci na vyrovnání měl Hruška, Koutského branku ale minul.

Domácí už výhru udrželi a zvýšili náskok v čele tabulky na čtyři body. Na Lvy nyní čeká v sobotu cesta na led Šumperku, soupeře z Chomutova čeká další derby, když přivítá poslední Most.

Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 18. Roubík (Šagát), 40. Roubík (Klobouček), 59. Kovář (Handlovský, Daniel Boháč – 21. Hřebejk (Kraft, Jíra), 43. Jíra (Pavlas, Macháček). Rozhodčí: Svoboda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4677.

Ústečtí Lvi: Koutský – Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička – Šagát, Roubík, Ludvík – R. Kovář, Rod, Handlovský – Třetina, Daniel Boháč, Lev – Treille, Pajič, M. Čermák.

Piráti Chomutov: Řehoř – Palin, Havíř, Grof, J. Mrázek, Jillson, Rutta, Pavlas, Macháček – Jíra, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Gajovský, M. Procházka – Ondřej, Lapšanský, Hromas – Endál, Sikora, F. Seman.