Trenér Lvů Petr Rosol však zůstává nad věcí. „Jsem rád, že jsme vyhráli, ale nic to neřeší, ještě zbývá devět kol a ve hře je 27 bodů. Jedeme do Olomouce i do Jihlavy a ztráty ještě můžou být,“ krotí euforii.

Kromě tří bodů vás může těšit i to, že jste po delší době předvedli parádní výkon, co?
Myslím si, že jsme hráli dobře, mělo to něco společného s hokejem. Proti Chomutovu se samozřejmě hraje lépe, protože hraje útočně. Měli jsme víc gólových šancí, takže jsme vyhráli zaslouženě.

Derby je samo o sobě dostatečnou motivací, ale nepoužil jste i jiné metody, abyste hráče přinutil makat na maximum?
Na derby jsme se připravovali tak, že jsme měli delší sezení a všechno si rozebrali. A pomohlo to. Všichni v hale viděli, že ten výkon byl lepší než v zápasech předtím.

S Chomutovem máte letos vyrovnanou bilanci. Je to pro psychiku lepší, než kdybyste měli bilanci pasivní?
Myslím si, že je to úplně jedno, protože další zápas začíná od nuly. Samozřejmě kdybyste čtyři zápasy prohráli, tak ten červíček v hlavě je, ale je to vyrovnané a až příště na sebe narazíme, tak to bude zajímavé.

Už víte, do jakých formací zařadíte navrátilce z extraligy, Hanzla s Alinčem?
Ještě to nemáme úplně rozmyšlené. Robin se vrátí do konce ledna a Honza přijde o patnáct šestnáct dní později, takže to bude trochu komplikovanější. Věřím, že jim místo v sestavě najdeme, ale budou muset makat jako všichni (smích). Zůstane tady patnáct útočníků a deset beků a zkrátka budou hrát ti, kteří budou mít nejlepší formu.

Velká tlačenice je i na brankářském postu…
Byl bych rád, aby byl co nejdřív v cajku Francouz, ale dva měsíce nechytal a problém je, že nebude rozchytaný a rozchytávejte někoho v play off, to není legrace. Koutský podává dobré výkony a v play off míval v posledních letech úspěšnost 95 procent. Doufám, že tady zůstane. Existuje varianta, že by Salfický šel do Pardubic a Koutský zůstal u nás. Uvidíme, jak to dopadne.