Za čtvrtou výhrou v řadě vykročili ústečtí hráči rázně. Už v 8. minutě je poslal ranou o tyč do vedení Handlovský. O minutu později ale mohlo být vyrovnáno, když na tyči Orctovy svatyně skončila střela Suchého. Útočný hokej se šancemi na obou stranách pokračoval i nadále, další branky už se ale diváci do přestávky nedočkali.

Radovat se ale mohli už po 25 vteřinách druhé části. Meluzín prokličkoval ústeckou obranou, našel Pláška a ten vyrovnal. Z nerozhodného stavu se ale outsider neradoval dlouho. Už o tři minuty později vrátil Severočechům vedení Ludvík a do konce druhé periody udeřili Lvi ještě dvakrát. Nejprve se ve 34. minutě trefil Šagát a o další dvě minuty později zvýšil na 4:1 Boháč.

Na začátku třetí třetiny vrátil Drakům alespoň malou naději na úspěch Ondráček, Severočeši si ale dál trpělivě hlídali svůj náskok. Tři minuty před koncem si však značně zkomplikovali situaci, když na trestnou lavici zároveň usedli Sklenička s Čermákem a domácí zahrávali dvojnásobnou přesilovku. Tu sice využít nedokázali, v poslední minutě zápasu ale snížil na rozdíl jediné branky Hulva. Víc už ale Draci nestihli a tak se tři body stěhují na sever Čech.

Salith Šumperk – Ústečtí Lvi 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Plášek (Meluzín, Brunec), 42. Ondráček (Velecký, Červenka) - 8. Handlovský (Roubík, Hořava), 24. Ludvík (Šagát), 34. Šagát, 36. Dan. Boháč (Lev, Třetina). Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:7. Bez využití.

Šumperk: Štůrala - Suchý, Pastor, Křetínský, Holík, Ondráček, T. Drtil, Novotný, Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Blinka, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Hlinka. Trenér: Kučera.

Ústečtí Lvi: Orct - Zeman, Boháč, Pavlík, L. Poživil, Černý, Čermák, Klobouček, Rod, S. Treille, Lev, Roubík, Hořava, Šagát, Handlovský, Růžička, Kovář, Pajič, Třetina, Ludvík, Sklenička. Trenér: Rosol.