Tým kouče Petra Rosola si tak na konto připsal již páté vítězství v řadě a díky zaváhání konkurenta z Chomutova, který prohrál v Hradci Králové 2:8, zvýšil náskok na čele tabulky už na sedm bodů.

Lvům přitom vstup do severočeského derby nevyšel. Už po 130 vteřinách hry napřáhl domácí Tauš a poslal outsidera do vedení. O čtyři a půl minuty později se ale hráči Slovanu dočkali vyrovnání, když gólmana Melichara překonal jejich nejproduktivnější hráč Roubík.

A aby toho nebylo málo, patnáct vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky poslal Ústečany v přesilovce do vedení Čermák.

Ve druhé třetině se dlouho hrálo podle not domácích hokejistů a ve 34. minutě byli dokonce blízko vyrovnání, střela Maxy však skončila jen na tyči Orctovy svatyně. O chvíli později navíc udeřilo dle pravidla „nedáš, dostaneš“ na druhé straně, když se prosadil Handlovský.

Na začátku třetí části sice dokázali domácí Vachovcem snížit na rozdíl jediné branky, to bylo ale z jejich strany vše a ústecká gólová mašina se rozjela naplno. V rozmezí čtyř minut nasázeli hokejisté Slovanu zdecimovanému soupeři pět branek, když se postupně trefili Klobouček, Boháč, Čermák, Rod a navrátilec z litvínovského hostování Hanzl.

Další utkání sehrají Lvi v sobotu od 17.30 hodin, kdy na domácím ledě vyzvou na souboj přemožitele Chomutova z Hradce Králové.

Most – Ústečtí Lvi 2:8 (1:2, 0:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 3. Tauš (Martinec), 43. Vachovec (Slavíček, Rohan) – 7. Roubík (Ludvík, Treille), 20. Čermák (Růžička), 36. Handlovský (Kovář, Pavlík), 49. Klobouček, 50. Boháč (Třetina, Poživil), 52. Čermák (Gureň, Treille), 53. Rod (Boháč, Hořava), 53. Hanzl (Kovář). Rozhodčí: Würtherle – Gerát, Ondráček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Diváci: 326.

Most: Melichar – Safroněnkov, Havelka, Parýzek, Charousek, Martinec, Schusser, J. Hanzl – Ondráček, Heinisch, Přeučil – Rohan, Vachovec, Tvrdek – Tauš, Slavíček, Maxa – Birstinš, Nedrda, Vaněk . Trenér: Baďouček.

Ústečtí Lvi: Orct – Klobouček, Zeman, Poživil, Hořava, Černý, Pavlík, Růžička, Gureň – Lev, Roubík, Ludvík – Třetina, Kovář, Boháč – R. Hanzl, Rod, Handlovský – Treille, Pajič, Čermák. Trenér: Rosol.