Lvi se představili na ledě třetího Olomouce, dlouho byl stav vyrovnaný, ale nakonec hosté sekundu před koncem střetnutím pečetili čtvrtou brankou výsledek a odvezli si z Hané výhru 4:2. A jelikož Chomutov hodně překvapivě podlehl 2:5 v Berouně, mají už desetibodový náskok.

„Bylo to vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Nám hlavně pomohly dvě vstřelené branky na začátku prostřední třetiny, díky čemuž jsme se dostali trošku do tempa,“ tvrdil po skončení utkání pro klubový web ústecký kouč Petr Rosol a dodal: „Domácí v poslední části měli i smůlu, když střela do prázdné brány trefila hokejku bránícího hráče.“

„Můžeme být s výkonem víceméně spokojeni, avšak po dobře odehrané první třetině jsme do té druhé vstoupili špatně. Ztráceli jsme zcela zbytečně puky, přicházeli jsme o pásmo. To, že jsme pak inkasovali dva góly, z toho jen vyplynulo,“ zlobil se kouč olomouckých kohoutů Petr Fiala a pokračoval: „Nemůžeme si myslet, že když odehrajeme skvěle první třetinu, tak že podobný soupeř bude další dvě hrát úplně stejně. Tohle se nám právě v utkání vymstilo.“

Olomouc je v tabulce třetí, ale po středeční prohře a vítězství jihlavské Dukly v derby s Havlíčkovým Brodem 3:2, má Olomouc před celkem Jihlavy už pouze náskok tří bodů.

Na Ústecké Lvy čekají ještě tři domácí utkání a dvakrát vyrazí na led soupeře, tudíž by už náskok před chomutovskými Piráty měli udržet a jít do play off z prvního místa.

V dalším kole hostí celek Lvů v sobotu, tradičně od 17.30 hodin, přemožitele Chomutova, celek Berouna, se kterým zatím v trojici utkání už dvakrát na jeho ledě podlehli.

Nejprve prohráli 2:3 a poté zvítězil Beroun po samostatných nájezdech 5:4. Na domácím ledě však Lvi Beroun deklasovali a zvítězili 9:1.
Po Berounu se Lvi představí v Jihlavě, přivítají Kadaň, čeká další derby v Litoměřicích a základní část zakončí na domácím ledě v souboji s celkem Třebíče.