V sobotu mají Lvi možnost pokračovat v sérii výher a zvítězit už v desátém utkání v řadě. Od 17.30 hodin hostí v derby Kadaň a v pondělí čeká další souboj týmů z regionu, když se Lvi představí na ledě litoměřického Stadionu.

„Pokud jde o Kadaň, tak já tomu říkám rok a půl starý Chomutov. Ale dostává se nyní do dobré formy a určitě nás nečeká nic lehkého,“ tvrdí ústecký Petr Rosol a dodává: „Nově zraněné nemáme a v brance nastoupí Koutský.“

V duelech s Kadaní mají Lvi možnost vyhrát ve všech čtyřech vzájemných soubojích, stejně jako proti Jihlavě. V prvním duelu vyhráli Lvi v Kadani 2:0, když obě branky vstřelil Roubík a o nulu na kontě obdržených branek se postaral gólman Francouz. Kousek od nuly byl v dalším střetnutí s Kadaní na domácím ledě i Orct, ale Lvi vedli 5:0 a v závěru nechali hosty snížit na 5:1. A poslední utkání v Kadani vyhráli Lvi 6:2.

Lvi už jsou vítězem základní části a v play off se utkají s osmým týmem. Zatím je sedmý Havlíčkův Brod, který má 67 stejně jako osmé Litoměřice. Devátý je Písek (66), desátá Třebíč má bodů 63, ale nesehraný domácí zápas s celkem Benátek. A Kadaň je jedenáctá, má 61 bodů a pouze výhra jí dá šance zahrát si play off.