Když byl v 35. minutě stav 0:0, asi těžko někdo z diváků věřil, že uvidí do konce utkání ještě osm branek.

Pak však Lvi vstřelili úvodní branku, ve druhém dějství ještě využili dvojnásobnou přesilovku a poslední třetina už byla podle not hostů, kteří dokázali Hanzlem dokonce dvakrát skórovat i v oslabení.

„Od druhé třetiny už jsme se hrálo podle našich not. Ovšem na začátku nás Stadion tlačil, ale s tím jsme počítali. Domácí hráli o všechno, navíc jsme jim to usnadnili, když jsme měli dost vyloučených,“ vrací se k duelu v Litoměřicích kouč Petr Rosol a pokračuje:

„Díky častému vylučování se domácí celek dostal do tlaku, ale nás podržel brankář Koutský. Pak se nám podařilo využít přesilovku, zvýšit na 2:0 a ve třetí třetina bylo po naší třetí trefě rozhodnuto.“

Bývalý hráč Lvů Daniel Tvrzník, který trénuje Litoměřice po utkání tvrdil: „První třetina byla z naší strany kvalitní, ve druhé ale Ústí přidalo a dvě inkasované branky nás srazily dolů. Pak jsme sice hráli přesilovku, ale ujeli nám dva hráči soupeře a třetí branka rozhodla.“

Litoměřice sice prohrály, ale naděje ještě žije. Na Třebíč čeká duel v Ústí, Písek cestuje do Chomutova a Kadaň do Hradce Králové. A Stadion čeká utkání na ledě posledního Mostu.

„Už to nemáme ve svých rukou a musíme spoléhat na pomoc ostatních celků. Navíc v Mostě to určitě nebude jednoduché,“ varuje Tvrzník.

Ve středu se tak rozhodne, zda se Stadion postoupí do play off, nebo nastoupí v sobotu k prvnímu utkání ve skupině o záchranu. Litoměřice však určitě mrzí domácí výsledky s poslední dvojici tabulky. Poslední Most si ze dvojice duelu v Kalich Areny odvezl čtyři body a předposlední Beroun dokonce pět.

Ve středu zakončí Lvi své putování základní částí první ligy v utkání s Třebíčí. Zápas bude mimořádně zahájen v 18 hodin a klub pro své fanoušky připravil speciální vstupné. Na utkání s Třebíčí bude vstup 50 Kč a kromě klasických soutěží se bude rozdávat 10 vstupenek na čtvrtfinále play off.
Sezona už zřejmě skončila pro brankáře Ústecký Lvů Pavla Francouze.

„S Pavlem to nevypadá dobře, ještě nezačal trénovat a tak to vypadá, že letošní sezona už pro něj skončila,“ tvrdil ve čtvrtek v Litoměřicích ústecký kouč Petr Rosol.