O majiteli bonusového bodu rozhodl ve třetí sérii nájezdů hostující Dolníček. Poslední kolo základní části rovněž rozhodlo o tom, že se Lvi ve čtvrtfinále play off utkají právě s Horaly!

Úvod zápasu měl pro ústecké hráče pachuť hororu. Už z prvního útoku nastřelil hostující Vondráček tyč a aby toho nebylo málo, stejný hráč už po 92 vteřinách hry poslal Třebíč do vedení. Lvi se ale z brzkého úderu rychle vzpamatovali a v polovině prvního dějství bylo vyrovnáno. Slovan měl po faulech Látala a Dočekala výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou zužitkoval ve vyrovnávací trefu Roubík.

V šestnácté minutě měli Severočeši další výhodu dvou mužů na ledě, tu ale využít nedokázali, stejně jako o chvíli později na druhé straně Horalové, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny mohl hosty podruhé v utkání poslat do vedení Čech, beton gólmana Orcta byl ale proti. Nejdramatičtější chvíle druhé periody měly ale teprve přijít. Krátce před polovinou zápasu trefil Sklenička u mantinelu hostujícího Stejskala a vysloužil si od rozhodčích trest ve hře. Zápas bohužel skončil i pro hráče Třebíče, který byl z ledu odvezen na nosítkách.

Následnou pětiminutovou přesilovku hosté využít nedokázali a když se na druhé straně neprosadil ani Handlovský, svítil po dvou třetinách na světelné kostce stav 1:1.

Rozuzlení dramatické zápletky nepřišlo ani ve třetí třetině a tak přišlo na řadu prodloužení. Ani v něm se však žádný z týmů nedokázal prosadit a o majiteli bonusového bodu pro Třebíč rozhodl v samostatných nájezdech hostující Dolníček.

Ústečtí Lvi – Třebíč 1:2 po nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Roubík (Šagát, Zeman) – 2. Vondráček (Čech), 66. rozh. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Florian – Gerát, Ondráček. Vyloučení: 7:5, navíc Sklenička (ÚL) 5 min. + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1622.

Ústečtí Lvi: Orct – Klobouček, Zeman, L. Poživil, F. Pavlík, Gureň, K. Černý, Růžička, Sklenička – Šagát, Roubík, Ludvík – Daniel Boháč, Alinč, Pazourek – Lev, Hanzl, Handlovský – Čermák, Pajič, Rod. Trenér: Rosol.

Třebíč: Hrubec – Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Vl. Brož, T. Valenta, Sobotka, L. Sláma – P. Sedláček, Dolníček, Laš – Vondráček, Dočekal, M. Čech – Stejskal, Kaut, O. Látal – Finsterle, Vítek, M. Přibyl. Trenér: Pokorný.