Příští zápas bude jiný, varuje kanonýr Lvů Roubík

Ústí nad Labem – Velkolepé představení svých hrdinů viděli fanoušci Ústeckých Lvů ve druhém čtvrtfinále prvoligové soutěže proti Třebíči.

29.2.2012

Jaroslav Roubík nasázel do sítě Třebíče během dvou zápasů tři góly.Foto: DENÍK/Karel Pech

Severočeši si ve Zlatopramen Aréně s chutí zastříleli a nakonec zvítězili vysoko 8:2. Nejlepším mužem zápasu byl kanonýr Jaroslav Roubík, který dvě branky sám vstřelil a na jednu přihrál.

Druhý zápas čtvrtfinálové série pro vás nezačal dobře a brzy jste prohrávali…
Měli jsme tentokrát špatný začátek, prvních pět minut jsme nehráli moc dobře. Pak jsme se ale do toho dostali, začali jsme více bruslit a od páté minuty jsme zápas ovládli.

Na vítězství svého týmu jste se podílel dvěma góly. Z toho máte asi radost, že?
Byl to vydařený zápas, mám radost z toho, že nám to celé pětce šlapalo. Měli jsme šance, tlačili jsme se do zakončení, tak mám radost.

Byl jste nejproduktivnějším hráčem základní části a formu jste si přenesl i do play off…
To neřeším (smích). Mám radost z toho, že jako mužstvo vyhráváme a že nás to baví hrát. Už kvůli fanouškům, kterých chodí hodně. Sám sebe bych neřešil.

Na všechny tři góly v sérii vám přihrál obránce Jiří Zeman. Zdá se tedy, že spolupráce vaší formaci funguje…
Jirka je parádní hráč, má smysl pro hru a já jsem si jen našel dobré místo a dal jsem góly (smích).

Po výhře 5:0 jste tentokrát zvítězili vysoko 8:2. Je rozdíl mezi oběma soupeři tak propastný?
Rozdíl není takový. My máme silné družstvo a oni jsou asi víc unavení z konce sezony. Snažíme se hrát útočný a nátlakový hokej, což se nám daří a díky tomu dáváme góly.

V sérii vedete 2:0 na zápasy, co to pro vás z hlediska dalšího vývoje čtvrtfinále znamená?
Neznamená to nic, musíme jet do Třebíče vyhrát, což bude hodně těžké. Třebíč je doma nepříjemný soupeř, o čemž jsme se přesvědčili už v základní části. Musíme se na to dobře připravit. Teď jsme dvakrát vyhráli, ale příští zápas bude úplně jiný. Musíme jít zápas od zápasu a i když vyhrajeme 1:0, tak je to pro nás vítězství.