„Jediný návrh podal akcionář LH Profi a to ten, aby se na dluhy složili všichni akcionáři v takovém podílu, jaký počet akcií vlastní. To ale neprošlo hlasováním. Akciová společnost je připravená jít do insolvence a jediným úkolem nového představenstva je to, aby tu insolvenci řádně vypořádalo. Žádný návrh na ozdravení společnosti není," prozradil po dvouhodinovém jednání bývalý předseda představenstva společnosti Jiří Zdvořáček. Ten byl akcionáři na valné hromadě společně s dalšími členy představenstva odvolán.

„Jediná možná cesta, jak zachránit ústecký hokej je nyní občanské sdružení. To se k situaci postavilo čelem, připravuje novou sezonu a já jsem připraven mu pomoci. Dokonce jsem od pánů Holíka a Evana dostal nabídku na funkci a jsem rozhodnutý, že ji přijmu. Jsem připravený vystoupit jako akcionář ze společnosti, jde mi jen o to zachránit ústecký hokej. Akciová společnost ani její nové představenstvo už nemají mou důvěru," řekl Zdvořáček.

Nyní má před sebou občanské sdružené perné měsíce. Do konce srpna musí svazu předložit vyřešení závazků společnosti vůči hráčům.

„Ta částka je do pěti milionů korun a rozhodně to není neřešitelné. Dokud je šance, budeme bojovat," slíbil.

Komplikací je ale hned několik. Slíbená dvou a půl milionová dotace z města neprošla přes zastupitele. Navíc přišli hokejisté o významného sponzora společnost Heineken. „Dali nám výpověď ze smlouvy. Asi už také neměli důvěru k akciové společnosti. Komplikace to je velká, byla to pro nás desetina rozpočtu," dodal Zdvořáček.