„Moje smlouva pořád platí," překvapil Jaromír Šindel.

Akciovku Slovanu tíží 31 milionový dluh a návrh na insolvenci. „S hráči ale můžeme jednat bez omezení," vysvětlil Robert Šatník, nový předseda představenstva akciovky. Někteří hráči mají dokonce ve smlouvách zástavu ve prospěch jeho společnosti LH Profi, která do ústeckého hokeje nalila peníze na jeho záchranu. „Jednání probíhají s Mostem, Litvínovem či sdružením HC Slovan Ústí nad Labem. Nabídek je více, převod hráčů bude ten nejmenší problém," upřesnil Šatník.

Ten se nehodlá vzdát šance, že akciovka bude ve městě dál provozovat prvoligový hokej. „Do středy musíme splnit povinnosti, které máme k insolvenčnímu soudu. Pořád ale věřím, že za určitých okolností můžeme dál fungovat," řekl Šatník.

Jak vysvětlil, dluh akciovky je 17 milionů, zbytek pak jde na triko akcionářů. „Můžeme to řešit delší splatností, kapitalizací k poměru akcií, či prodejem podílu," nastínil Robert Šatník možnosti, jak umořit dluhy.

Nejen ty ale překážejí Šatníkovi v tom, aby se prvoligový hokej hrál pod hlavičkou akciovky. Licenci totiž drží občanské sdružení HC Slovan Ústí nad Labem. Tak jako v minulosti. Akciovka si ji doposud od něj pouze pronajímala. Nic ale nesvědčí o tom, že by jim sdružení tentokrát vyšlo vstříc. Neshody mezi oběma subjekty jsou propastné. Na vině jsou dlouhodobé problémy kolem financování ústeckého hokeje a s tím související nečinnost akciovky.

Sdružení, za kterým je například Jan Čaloun či Vladimír Evan, navíc údajně získalo silného spojence – největšího dosavadního akcionáře klubu, milionáře Milana Hagana.

Robert Šatník nyní plánuje, že písemně osloví všechny své akcionáře, aby si řekli své k tomu, zda společnost zachrání a budou dál provozovat hokej.