Jako by osm branek od předposledního Sokolova konečně pořádně profackovalo ústecký Slovan. Ten, zdá se, ještě neřekl poslední slovo a poslední týden se mu náramně povedl. „Zlepšili jsme hru dozadu, což je u těchto zápasů rozhodující,“ popsal klíčový prvek obrození trenér Tomáš Mareš. Jeho celek inkasoval v Třebíči jediný gól, s Kadaní dokonce udržel čisté konto. Mrzet ho tak může jen pět branek a ztracené vedení 4:1 s Prostějovem.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body. Teď jsme ze tří zápasů udělali sedm bodů a nechceme tím končit. Jeli jsme sem hlavně bránit, což se nám podařilo, pomohl nám hodně gól hned v první přesilovce,“ hodnotil ústecký lodivod zápas na Vysočině. „Rozhodlo to, že jsme ubránili oslabení a všichni kluci to odmakali, akorát mě trošku štve, že jsme neudrželi tu nulu,“ kvitoval i nadále defenzivní práci mužstva.

Slovan držel od druhé minuty těsné vedení po trefě Smetany, osm minut před koncem přidal druhý zásah Bláha. Třebíč se nevzdala a čtyři minuty před koncem vykřesala naději, to bylo ale vše. Ústecký brankář Stahl propustil jedinou ze 35 střel a podpořil tak obrannou práci celého mužstva.

Ve středu hostí Slovan od 18.00 v derby s Litoměřice, na programu je také oblíbená Plyšákománie. Ústí se navíc zúčastní i IV. charitativního týdne Chance ligy. Dražit bude podepsanou hokejku, diváci mohou u vstupu nechat hračky. 

Hokej, Chance liga, 27. kolo:
Třebíč – Slovan Ústí nad Labem 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Hort (Michálek, Paták) – 2. Smetana (Ma. Svoboda, Kružík), 52. O. Bláha (Filip, Houška).
Rozhodčí: J. Doležal, Ondráček – Polák, O. Doležal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 112. Střely na branku: 35:23.
Slovan Ústí: Stahl – Smetana, Müller, Vl. Brož, Zajíc, Veber, Zukal – Severa, Ma. Svoboda, Kružík – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Kordule, J. Havel, Grim – Filip, Houška, O. Bláha