Diagnóza? Zlomený kotník. Zkušený bek bude Slovanu chybět minimálně osm týdnů…

Zaplněná marodka

„Je to pro nás obrovská komplikace. Už takhle máme málo zadáků. Útočník Gengel musel zápas dohrávat v obraně," řekl po utkání trenér Slovanu Miroslav Mach.

Už letmý pohled na marodku Ústečanů nevěstí nic dobrého. Kromě Holomka chybějí pro zranění i další obránci Vágner, Pohl, Zdvořáček a Bernad. Naražený bok trápí útočníka Melku.

„Těch zraněných je opravdu hodně. Budeme to muset nějak řešit, hlavně situaci v obraně. Jednáme s Mladou Boleslaví, mohli by nám sem poslat jednoho beka, ročník narození 1995," prozradil kouč Slovanu.

Další posílení kádru se podle jeho slov neplánuje. „Už budeme pracovat s tím, co tady máme. Tento týden se ještě budeme věnovat kondici a bruslení, od příštího týdne už začneme trénovat herní situace, přesilovky a oslabení. Potřebujeme, aby se spolu jednotlivé formace sehrály," vysvětlil kormidelník Ústí.

Večer proti Litoměřicím

A co říká na výkon svého týmu proti Rytířům? „S výsledkem jsme spokojení, ale předvedená hra nebyla podle našich představ. Dělali jsme strašné chyby, takové jsme neudělali ani s Chomutovem. Výkon se nám trenérům moc nelíbil. Diváci asi byli spokojení, že se vyhrálo, ale já bych tu výhru klidně oželel za to, aby se nám nikdo nezranil," vrátil se Mach k problému s marodkou týmu.

Další zápas sehraje jeho tým už ve čtvrtek od 18.00 hodin, kdy na domácím ledě změří síly s rivalem z Litoměřic. A můžete hádat, jak moc se trenéři na utkání těší. „Je to derby, vždy je to vyhecované. Už se popravdě bojíme, aby se nám nezranil někdo další. Snad se nikomu nic nestane, jinak už nevím, jak bychom to řešili," přiznává Miroslav Mach.