„Do Benátek jsme jeli s jasným cílem, chtěli jsme zlomit tu černou sérii. Hrál se takový neučesaný hokej, na klucích byla znát nervozita, ale nakonec to ubojovali," pochvaloval si po utkání trenér Ústečanů Miroslav Mach.

Jeho svěřenci na ledě dvanáctého týmu tabulky brzy prohrávali, ještě v úvodním dějství ale srovnal Merta a ve druhé části našli hosté odpověď i na zásah Pletky. Dvěma slepenými góly se dostali do vedení.

„Dostali jsme gól už při druhém střídání, ale od stavu 2:2 jsme byli lepším týmem, tlačili jsme se do brány a měli jsme i více štěstí v koncovce. Dvakrát jsme prohrávali, ale pokaždé jsme se dokázali rychle vrátit," povídal kouč.

Výhru jeho týmu pečetil v závěru Kloz. „Doufáme, že nás tohle vítězství nakopne. Byli jsme teď dole, až v bahně. Musíme to ale potvrdit v domácím utkání s Kladnem, což bude hodně těžký zápas. Soupeř je jeden z nejlepších týmů v soutěži, musíme hlavně výborně bránit a spoléhat na brejky. Když budeme hrát nahoru-dolů, tak nás rozstřílejí," varuje trenér Slovanu.

Benátky – Ústí 4:6 (1:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Jonák (Špaček, Říha), 23. Pletka (Plodek, Stránský), 28. Plodek (Stránský, Říha), 46. Ulrych (Pletka, Stránský) – 16. Merta (Křivohlávek, Gengel), 24. Křivohlávek (Merta, Smetana), 24. Roubík (Tenkrát, Kloz), 38. Kloz (Pohl, Sobotka), 47. Tenkrát (Sobotka), 60. Kloz (Roubík, Tenkrát). Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 270.

Benátky: Lukáš – J. Říha, R. Hubáček, Kalina, Vitásek, Kajínek, Ulrych, M. Pabiška – Stránský, J. Plodek, Pletka – Jonák, Havlas, D. Špaček – Havel, Kuťák, A. Dlouhý – Ďurač, D. Svoboda. Trenér: Čelanský.

Slovan Ústí: Soukup – Pohl, D. Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Holomek, Smetana – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Melka, Kuchler – Dalecký, Andres, D. Merta – Křivohlávek, Gengel. Trenér: Mach.