Na první gól se v Ústí nemuselo čekat dlouho, domácí fandy ale rozhodně nepotěšil. Už v 6. minutě udeřil po chybě domácí obrany Illéš a poslal Jestřáby do vedení. V dalším průběhu první dvacetiminutovky nabídli hosté Slovanu dvě početní výhody, žádnou z nich ale Severočeši nevyužili.

Do druhé části šli domácí s cílem otočit skóre ve svůj prospěch, opak byl však realitou. Ve 27. minutě našel Dragoun zcela osamoceného Venkrbce, který navýšil vedení Prostějova. A aby toho nebylo málo, stejný hráč přidal krátce po polovině střetnutí třetí gól.

Na Ústečany by si v tu chvíli nevsadil ani největší snílek, ale domácí se přesto vzepjali k odporu a v následné přesilové hře vykřesal jiskřičku naděje Tenkrát. Vstřelená branka vlila hokejistům Slovanu novou krev do žil a najednou jich byl plný led. Za aktivitu se navíc dočkali ještě další trefy, ve 36. minutě se prosadil nestárnoucí kanonýr Roubík a rázem bylo zase o co hrát.

Do třetí části vlétli domácí jako hladoví psi a prahli po vyrovnání. To měl už po třech a půl minutách na hokejce Tenkrát, zblízka ale gólmana Horčičku neprostřelil. Dočkal se až obránce Pohl v 54. minutě, když využil další skvostnou přihrávku Roubíka.

Vyrovnání ale nebylo domácím nic platné, v následné přesilovce Prostějova totiž inkasovali rozhodující gól…

Ústí – Prostějov 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Tenkrát (Roubík, Sobotka), 36. Roubík (Tenkrát, Kloz), 54. Pohl (Roubík, Kloz) – 6. Illéš (Krejčík), 27. Venkrbec (Dragoun, Drtina), 31. Venkrbec (Protivný, Cetkovský), 55. Drtina (Dragoun). Rozhodčí: Pražák – Šmika, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 621.

Slovan Ústí: Soukup – Pohl, D. Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Smetana, Macek, Holomek – Tenkrát, Roubík, Kloz – Dalecký, Melka, D. Merta – Rys, Kuchler, Gengel – Křivohlávek, O. Kopta, Navarra. Trenér: Mach.

Prostějov: Horčička – Vokurka, M. Drtina, Kaluža, Mojžíš, Protivný, Husák – Venkrbec, Dragoun, Cetkovský – L. Luňák, Moskal, M. Novák – Čuřík, V. Meidl, Šlahař – L. Krejčík, Illéš, Zadražil. Trenér: Přecechtěl.