Důležitost utkání naznačila už první dvacetiminutovka, v níž se diváci branky nedočkali. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu, jako první šli nakonec do vedení domácí po brance Jakuba Trefného. Tentýž hráč však o necelou minutu později fauloval unikajícího soupeře, za což bylo nařízeno trestné střílení. S tím si ale poradil brankář Hamalčík.

Přesto se Šumperští, kteří byli ve druhé třetině aktivnějším týmem, dočkali vyrovnání po přesné teči Šilhavého. Slovan pak přežil několik kritických okamžiků, jenže marodkou souženému celku jakoby docházela šťáva, což hosté přetavili devět minut před koncem ve vedoucí trefu.

Draci zvládli i druhé domácí utkání v play down proti Ústí a vybojovali si tak mečbol

Přesto Slovan nesložil zbraně, z posledních sil si vypracoval závěrečný tlak se šesti muži v poli, a 37 před koncem, alespoň na chvíli, utekl hrobníkovi z lopaty. Brožovo projektil, který brankář Mokry neudržel, dorazil do sítě Ondřej Bláha a vynutil si prodloužení.

V něm bylo znát, že družině Jana Čalouna a Miroslava Macha jde o všechno a v úvodních minutách byla výrazně lepší. Doplatila ovšem na produktivitu a možná i smůlu v koncovce. Přesto, že žlutomodří přestáli v polovině nastaveného času oslabení, na začátku 74. minuty dorazil nahozený kotouč do ústecké klece Vojtěch Šilhavý, jenž tak poslal Ústí nad Labem o soutěž níž.

Slovan tedy nevyužil výhodu domácího prostředí ani lepšího startu do série a po čtyřech porážkách v řadě play-down ztratil 1:4 na zápasy. Moravané díky vítězství dostanou šanci hájit příslušnost mezi profesionály v baráži proti nejlepšímu celku 2. ligy.

Hokej, Chance liga, play-down, 5. zápas:

Slovan Ústí nad Labem - Draci Šumperk 2:3pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1p)

Branky a nahrávky: 22. Trefný (Š. Bláha), 60. O. Bláha (Trávníček) – 33. Šilhavý (Hrachovský), 52. Žálčík, 74. Šilhavý
Rozhodčí: Horák, Ondráček – Jindra, Polák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 819. Konečný stav série: 1:4

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina (A), Kottek, Vladimír Brož (A), Záruba, Trefný, E. Mareš, Klatt – Trávníček (C), Vrdlovec, D. Tůma – O. Bláha, T. Urban, Š. Bláha – Bernat, Milfait, Severa – Jouza, Tot, Macek