„Rozhodly přesilové hry. Dostali jsme v nich tři góly, jinak byl zápas vyrovnaný," řekl pro klubový web asistent trenéra Tomáš Mareš.

Jeho svěřenci si na Benátky věřili, porazili je totiž v obou letošních vzájemných zápasech. A i ve třetím měli v úvodu více ze hry. Všechny šance hostů ale zlikvidoval domácí gólman Vaněček.

Skóre se poprvé měnilo ve 33. minutě, přesilovku využil Mikšovský. Vzápětí šly ale Benátky do tří a Kolafa vyrovnal. Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel, ve 37. minutě přidali domácí dvě slepené branky v přesilové hře a vytvořili si rozhodující náskok.

V poslední části se Severočeši snažili s výsledkem něco udělat, kontaktní gól Tůmy ale přišel pozdě. V následné power play navíc Ústí dostalo čtvrtý gól.

„Ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. V poslední době nás ale trápí produktivita. Na jednu či dvě branky se strašně těžko vyhrává," litoval trenér Mareš. Další utkání sehraje jeho tým v pondělí od 18 hodin, kdy doma hostí Jihlavu.

Benátky n. J. – Slovan Ústí 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Miškovský (Mikyska, Vlach), 37. Kolmann (Plutnar, Bulíř), 37. Bulíř (Kolmann), 60. Vlach (Víšek) – 34. Kolafa (Rod, Roubík), 59. Tůma (Roubík, Kolafa). Rozhodčí: R. Svoboda – Beneš, J. Štětina. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:2. Diváci: 290.

Benátky: Vaněček – Plutnar, Havlín, Pálek, Kolmann, Jandejsek, Ulrych, Pabiška – Miškovský, Skořepa, Jonák – Hrníčko, Plodek, Víšek – Bulíř, Mikyska, Vlach – Dlouhý, Špaček, Kica – Skalický. Trenér: Pešán.

Ústí nad Labem: Volke – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M.Vágner, K. Černý, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – do 30. Gengel, Hanzl, T. Vávra – Pořický. Trenér: Mach.