Základ úspěchu proti Mostu položili hráči Slovanu už v první třetině, ve které se díky dvěma přesilovkám rychle dostali do vedení 2:0. „Přesilovky rozhodují zápasy a nám se v nich podařilo dvakrát skórovat už v první části, což bylo po vývoj utkání velmi důležité," pochvaloval si asistent trenéra Ústeckých Lvů Jiří Mička a pokračoval:

„Ve druhé třetině jsme ale bohužel měli zhruba osmiminutový výpadek, kdy soupeř dokázal snížit a vytvořil si i další šance. Naštěstí jsme další branku neinkasovali a naopak jsme krátce po polovině utkání přidali další dva góly a bylo rozhodnuto."

Mostečtí hokejisté sice ještě v závěru utkání snížili na rozdíl dvou branek, Slovan už si ale výhru vzít nenechal. „Šli jsme do oslabení a zbytečně jsme domácím nabídli šanci zdramatizovat zápas. Naštěstí ale máme zkušené mužstvo, které už si výhru pohlídalo," dodal Mička.

V sobotu na jeho tým čeká další severočeské bitva, když se od 17.30 hodin na ledě Zlatopramen Arény představí celek Litoměřic, aktuálně desátý tým soutěže. „Očekáváme pěknou diváckou kulisu a na zápas se moc těšíme. Nebereme ale nic jiného než vítězství za tři body," říká rázně kormidelník Lvů, zároveň ale varuje před silou soupeře.

„Litoměřice mají nepříjemný a bojovný mančaft. Poslední dobou podávají střídavé výkony, ale k nám určitě nepřijedou nijak odevzdaní," je přesvědčen kouč, jehož tým by měl do utkání nastoupit v podobné sestavě jako proti Mostu. „Bohužel nám bude stále chybět kapitán Jarda Roubík a také David Tůma. Ostatní by měli být v pořádku," dodává Jiří Mička.