„Samozřejmě bych tady také rád nějaké body udělal, ale není to jen o tom. Důležité je, abychom hráli dobrý hokej," říká sedmadvacetiletý muž, který má na kontě i 43 extraligových duelů.

Dane, jak hodnotíte uplynulou sezonu v Šumperku?
No, jak se to vezme. Z vlastního pohledu byla asi povedená, ale co se týká týmového výkonu, tak se nám to v Šumperku moc nepovedlo. Sestoupili jsme. Na začátku února jsem si zlomil prst, takže už jsem v těch rozhodujících utkáních klukům pomoct nemohl. Byla to smůla, ale neprohráli jsme to v posledních zápasech, měli jsme odskočit už dávno předtím.

V Šumperku jste ale hrál pravidelně, na vytíženost si jistě stěžovat nemůžete…
Hrál jsem hodně, po výměně trenéra dokonce ještě více. Byl jsem vytěžovaný dost a i jako pětka jsme si sedli. Bohužel tým nebyl konkurenceschopný na to, aby mohl hrát střed tabulky.

Přicházíte i do Ústí s cílem, abyste hrál co nejvíce?
Doufám, že si mě vybrali proto, abych tady hrál v důležitých okamžicích a přesilovkách. Uvidíme.

To byste si jistě rád zahrál po boku kanonýra Jaroslava Roubíka, že?
To každopádně, myslím, že není hráč, který by s Jardou hrát nechtěl. Já jsem centr, stejně jako Jarda, ale hrál jsem už i pravé křídlo. Uvidíme, jak to nakonec vymyslí trenéři.

Spoluhráči z lajny Roubíka většinou sbírají body jako na běžícím pásu…
Vím, že každý, kdo přijde a hraje s Jardou, má hodně bodů (smích). Ale o tom to není. Jarda je tady hrozně ceněný, což plně chápu. Pokaždé, když jsme hráli proti Ústí, tak jsme od něj dostali tak tři góly (smích). Je ale jedno, kdo s ním bude hrát. Já hraju hokej, aby mě to bavilo a aby se dařilo týmu.

Všichni si tady v Ústí pochvalují partu a atmosféru. Co na ni říkáte vy?
Podle toho jsem i volil. Chtěl jsem něco kolem Prahy, protože tam bydlím s přítelkyní. Nabídek bylo více, ale přesně kvůli té partě a atmosféře jsem si vybrat Ústí. Je lepší jít do práce, když se člověk cítí lépe, pak se zlepšují i jeho výkony.

A jak jste se dozvěděl, že je v Ústí dobrá parta?
Ptal jsem se na to Ondry Holomka, který tu dlouho hrál. Známe se z mládeže Vsetína, takže jsem se ho ptal, jak to tady vypadá a měl jsem od něj jen ty nejlepší reference. Teď jsem rád, že jsem se tak rozhodl.