Rozhodnutí zápasu přinesly necelé dvě minuty v polovině úvodního dějství. Domácí Motor se dostal v přesilovce zásluhou Čermáka do vedení a po chvíli přidal druhý gól v další početní výhodě Pavlin. A aby toho nebylo málo, za dalších 24 vteřin lovil ústecký gólman Dlouhý znovu puk za svými zády. Překonal ho Rob a domácí měli rázem luxusní tříbrankový náskok!

Ten mohl vzápětí snížit Doležal, jeho rána ale skončila jen na tyčce a tak Motor vedl po úvodní dvacetiminutov­ce 3:0.

Ve druhém dějství se Severočechům podařilo skórovat zásluhou Kloze, krátce po polovině střetnutí ale vrátil Motoru třígólový náskok Heřman. To samé se pak opakovalo i na přelomu druhé a třetí části, na trefu Loskota z 38. minuty totiž našel na začátku poslední třetiny odpověď svým druhým gólem v utkání Čermák a Jihočeši vedli 5:2.

Hráči Slovanu pak nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku a v závěru se jejich obrana zhroutila jako domeček z karet. Obdrželi další tři góly a schytali tak nejvyšší porážku v letošní sezoně.

Č. Budějovice – Slovan Ústí 8:2 (3:0, 1:2, 4:0)Branky a nahrávky: 9. Čermák (Rob, Zíb), 10. Pavlin (Vráblík, Pajič), 11. Rob (Chovan, Čermák), 31. Heřman (Pavlin, Vráblík), 41. Čermák (Chovan), 50. Škoda (Babka), 51. Pajič (Chovan, Žovinec), 56. Mazanec (Chovan) – 25. Kloz (Husák, Vl. Brož), 38. Loskot. Rozhodčí: Obadal – Reich, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 4756.

České Budějovice: Gába – Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Pajič, Heřman – Žálčík, Škoda, Babka – Doktor, Točík. Trenér: Stavjaňa.

Ústí nad Labem: J. Dlouhý – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Melka, Poulíček – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Moučka, Macek. Trenér: Mach.