Tým opouští jeho třetí nejproduktivnější hráč, útočník Tomáš Pšenička, který letos posbíral ve dvaceti zápasech za žlutomodrou partu 12 kanadských bodů (4+8). Bývalý sparťan, jenž má zkušenosti i s nejvyšší soutěží či s mládežnickými reprezentačními výběry, odchází na vlastní žádost pomoci pražské Slavii.

"Pokud vím, tak Tomáš Pšenička odchází na vlastní žádost a trenéři se rozhodli mu vyhovět," řekl sportovní jednatel Slovanu Jan Čaloun, s tím, že více informací poskytne trenérský štáb. "Je to tak, hráč nás požádal o uvolnění, kterému jsme se nakonec rozhodli vyhovět. Rozešli jsme se v přátelském duchu," potvrdil hlavní trenér Miroslav Mach.

Pšenička bude ve Slavii hostovat do konce letošní sezóny.

Trenéři HC Slovan Ústí nad Labem Miroslav Mach (uprostřed), vpravo Jaroslav Roubík a Jiří Merta
Cílem je pro nás stále předkolo play-off, hlásí trenér Slovanu Miroslav Mach

Naopak novou posilou bude Australan Kale Costa, který už působil v Ústí čtyři roky v mládeži. Následně postoupil do extraligových Pardubic, kde nastupuje za tamní juniorku, v loňském roce si odbyl debut v nejvyšší tuzemské seniorské soutěži. Většina hráčů Dynama totiž měla střevní potíže, tým musel do karantény, ovšem karlovarská Energie odmítla zápas odložit. Na západ Čech tak cestoval juniorský tým.

V letošní sezóně odehrál osmnáctiletý talent v juniorské nejvyšší soutěži šest zápasů (3+3), zkušenost už má i s Chance ligou, kde byl na dva zápasy zapůjčen do Vrchlabí. Nyní svou sbírku rozšíří v metropoli na Labi, kde bude usilovat i o první kanadské body mezi seniory.

Hokej ilustrační, kam za sportem ilustrační
Exústecký mladík Kale Costa si připsal první start v seniorské extralize

"Kale se nám vrací na střídavé starty z Pardubic. S týmem už absolvoval dva tréninky a podle informací, které mám, by měl nastoupit už zítra proti Frýdku-Místku," upřesnil Jan Čaloun, u nějž Costa v minulosti dokonce bydlel.

Rodák z nepříliš hokejové země, Austrálie, totiž přicestoval do Čech v roce 2015 jako třináctiletý ve snaze splnit si svůj sportovní sen, jímž je NHL. Během ústeckého angažmá ho pak u sebe na čas ubytoval právě bývalý hokejista a olympijský vítěz z Nagana, který se ve Slovanu postupně věnoval trénování mládeže, A týmu, i manažerské činnosti.