Na první trefu se v Ústí nad Labem čekalo až do závěru první třetiny. V 18. minutě šli domácí do vedení zásluhou Melky, který potrestal vyloučení Pospíšila. Ještě před odchodem do kabin bylo ale srovnáno, osmadvacet vteřin před sirénou se v přesilovce radovali i hosté, konkrétně Víšek a stav byl vyrovnaný 1:1.

Jestli se diváci na začátku úvodní části spíše nudili, ve druhé viděli ofenzivní hokej s góly hned od prvních minut. Ve 23. minutě šly Benátky zásluhou Orsavy do vedení, a aby toho nebylo málo, už po 31 vteřinách hry lovil gólman Volke další puk ze své sítě. Podruhé v zápase ho překonal Víšek.

Ani dvě slepené branky ale hráče Slovanu nezlomily. Naopak, za další dvě minuty se Ústečané dočkali kontaktní trefy a byla z dílny parádních. Melka si totiž blafákem položil brankáře Novotného a zasunul puk do odkryté klece – 2:3.

V dalším průběhu druhé části se hráči Slovanu snažili o vyrovnání, dlouho se ale nemohli prosadit, a to ani v početních výhodách. Vyrovnávací trefy se dočkali až ve 44. minutě, kdy Doležal našel zpoza brány Brože, který poslal i třetí vzájemný duel do prodloužení. V něm měli domácí přesilovku, tu ale znovu neproměnili a tak je potrestal Orsava.

Slovan – Benátky 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)Branky a nahrávky: 18. Melka (Roubík, Bernad), 26. Melka (Roubík, M. Vágner), 44. Vl. Brož (Z. Doležal, Vrdlovec) – 20. Víšek (Pyrochta), 23. Orsava (Pospíšil), 23. Víšek (Ordoš), 64. Orsava (Pospíšil). Rozhodčí: Luczków – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 859.

Ústí nad Labem: Volke – Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Zajíc, Přindiš – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Moučka, Gengel, Macek – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenér: Mach.

Benátky nad Jizerou: F. Novotný – Pyrochta, Husa, Havlín, Kolmann, Kočí, Pastor – Víšek, Vrbata, Ordoš – A. Dlouhý, Hrabík, Hrníčko – Orsava, Volf, Pospíšil – J. Havel, Janele, Prokeš. Trenér: Čelanský.