Ústečtí přivítají soka, který se topí na předposledním místě soutěže, ani Slovan však příliš nezáří. Sice má na Benátky náskok 12 bodů, je však pouze o příčku výš a na vysněné play-off ztrácí osm bodů. Ve vyrovnaném středu tabulky ho přitom jen dvanáct bodů dělí od 5. místa!

Hokejistům z krajského města na severu Čech se však vůbec nedaří. Prohráli devět z posledních jedenácti utkání a návrat na domácí kluziště po sérii venkovních utkání jim zatím příliš nevychází.

Ačkoliv má Ústí pouze 11 domácích zápasů, řadí ho pouhých 16 získaných bodů až na 12. příčku. Jaký kontrast s tabulkou venkovních klání, kde je na bronzové pozici.

VYLEPŠIT OBRANU

Slovan potřebuje nutně vylepšit defenzivu. V této disciplíně je druhým nejhorším celkem celé soutěže, 107 inkasovaných branek ve 28 zápasech je zkrátka příliš.

„Kdybychom věděli, jak tým nakopnout, bylo by to jednoduché. Musíme začít od maličkostí a především od obrany. Každý hráč musí mít zodpovědnost dozadu, není to jen práce beků. Takové zápasy musíme klidně i ubojovat,“ velí lodivod ústecké bárky Miroslav Mach.

I proti Benátkám nebude mít k dispozici kompletní kádr. „Máme nějaké zraněné hráče, z různých důvodů chybí Husák, otazník visí i nad Gengelem.“ Je také otázkou, zda Slovanu vypomůže Mladá Boleslav. „To budeme vědět až poté, co Mladá Boleslav vyhodnotí stav svého kádru po úterním extraligovém zápase,“ řekl Mach.

Jeho družina však na Benátky letos umí, doma Slovan zvítězil 3:2, na ledě soupeře 6:4. „Letos se nám na ně daří, loni jsme s nimi ale několikrát body poztráceli,“ upozornil trenér Ústí. „Pro nás se jedná o nepříjemného soupeře, který má velmi mladé a bruslivé mužstvo. Bude to těžké utkání, které ale musíme zvládnout,“ doplnil.

DOMÁCÍ PROSTŘEDÍ

Ústí čeká příjemný prosinec, pětkrát ze šesti posledních duelů v roce 2017 nastoupí Slovan doma. Právě tato skutečnost mu může pomoci dostat se znovu na dostřel vytoužené osmičce. „V první polovině soutěže jsme odehráli hodně zápasů venku a přivezli jsme si slušné tabulkové postavení. Nyní ho musíme doma začít zúročovat,“ velí ústecký klub.

Pokud Slovan utkání s Benátkami nezvládne, ztenčí se jeho náskok na devět bodů. Utkání začíná na zimním stadionu v Ústí nad Labem ve středu v 18 hodin.