Hokejisté Ústí nad Labem si mohou oddechnout. Po pěti prohrách v řadě konečně slaví vítězství. Na domácím ledě porazili Benátky nad Jizerou 7:4, asistencí k tomu pomohla dočasná posila Marek Trončinský, dva góly si připsali Maršoun a navrátilec do sestavy Havel.

Ústí začalo špatně. Úvodní branku sice vstřelil Wojnar, kterému asistoval právě Trončinský, jenže hosté v závěru úvodní části srovnali, následně se třikrát dostali do vedení. Slovan ale pokaždé srovnal, nejbláznivější pasáž se odehrála uprostřed zápasu, za pět minut a pět sekund viděli diváci čtyři góly.

Ve třetí periodě už ale úřadovali pouze Ústečtí, ač to dlouho vypadalo na prodloužení. V 56. minutě se však prosadil Maršoun, který přidal za 21 sekund další zásah, skóre uzavřel svou druhou brankou po zranění se vracející Havel.

TRONČINSKÝ V ÚSTÍ… ZATÍM!

V rodném Ústí nad Labem se připravuje zkušený třicetiletý obránce Marek Trončinský. Kmenový hráč Pardubic si hledá angažmá.

„Marek má něco rozjednané a musí se udržovat ve formě. Trénuje s námi a teď nás požádal, jestli by si mohl zahrát i zápas s Benátkami. Dušan Salfický z Pardubic proti tomu nic neměl. Nám se to navíc hodilo, protože máme zraněné hráče,“ řekl trenér a sportovní jednatel Slovanu Vladimír Evan.

Ten zatím neuvažoval nad tím, že by Trončinský mohl začít novou sezonu v Ústí. „O tom jsme se nebavili, Marek má na stole několik nabídek,“ doplnil Evan. Trončinský loňskou extraligovou sezonu strávil v Pardubicích a Litvínově.

SPOLUAUTOR: PAVEL MIKEŠ