Teď se ale v ústeckém dresu přece jen jeden hvězdný Kladeňák a medailista z mistrovství světa objevil.

Slovan dokázal přivést Petra Tenkráta, zkušeného útočníka otřískaného těžkými zápasy ve slavné NHL. A klubovou kasu to ani nezatížilo!

Nemá nadstandardní podmínky

„Na Petra jsme našli partnera, se kterým jsme byli domluveni už na Pavla Pateru, protože to jsou hráči přes náš rozpočet. S Pavlem to nevyšlo, a když se objevila možnost získat Petra, tak jsme znovu oslovili tohoto partnera a ten nám pomohl," prozradil jednatel klubu Vladimír Evan.

Tenkrát prý ani nemá nadstandardní podmínky oproti spoluhráčům. „Někdo říká, kolik nás stál peněz, ale stál nás míň, než někteří jiní hráči co tady jsou. Petr tu chce hrát a přistoupil na naše podmínky. Jsme rádi, že tu je," doplnil trenér Miroslav Mach.

Ve městě na Labi jsou přesvědčeni, že jim zkušený útočník pomůže, i přes vysoký věk. Tenkrátovi bylo už 38 let. „Kritici říkají, že je starý a že je to jen pro diváky. Tenky jim ale ještě ukáže," vzkázal Mach. „Je to výborný hráč, skvělý bruslař a umí dát gól. Dlouho nebyl na ledě, ale dostane se do toho. Věřím, že nám pomůže."

Tenkrát to chtěl zkusit v extralize, jenže nechytil se na měsíčním try-outu v Brně, kde dostal šanci jen ve čtyřech zápasech a pakoval se zpátky do Kladna. Pak se ozvalo Ústí. „Je to můj odhad, ale když se zranil Petr Ton, tak ta šance, abych v Brně zůstal, byla daleko menší. A taky to tak dopadlo. Já jsem to přijal a rozešli jsme se v pohodě. Jsem rád, že teď můžu být v Ústí," pravil Tenkrát, který si odbyl premiéru za Slovan v sobotu proti Litoměřicím.

Na výhře 5:3 se bodově nepodílel. „Tři týdny jsem nehrál. Ten dlouhý výpadek byl znát, ale postupem času to bude lepší a lepší."

Přivedl ho Kuchler

Na nápad odejít do Ústí ho přivedl kamarád a nynější útočník Slovanu Jiří Kuchler. „Vyrostli jsme spolu na Kladně a jsme v neustálém kontaktu. On je strůjcem mého přesunu do Ústí," líčil s úsměvem Tenkrát. To potvrdil i trenér Mach.

„Jirka Kuchler za námi přišel, že Tenky projevil zájem sem jít, tak jsme se zkontaktovali a dotáhli jsme to." Jednání prý nebyla dlouhá ani komplikovaná. Vždyť Mach i jednatel klubu Evan jsou spříznění Kladeňáci. „Kývnul jsem na jejich nabídku a jsem rád, že jsme to udělal. Bylo to pár telefonu a hned jsme se dohodli," vykládal Tenkrát, který upřednostnil Ústí nad Labem před nabídkami ze zahraničí.

„I z rodinných důvodů jsem vzal Ústí, protože je to kousek od Kladna. Navíc jsem z Děčína, kde stále žijí moje rodiče a občas u nich po zápase přespím."

Odsun do první ligy nebere jako degradaci. „Extraliga je extraliga, ale Ústí má kvalitu a zápas s Litoměřicemi měl vysokou úroveň," všiml si Tenkrát, který si nepřipouští tlak na sebe. „Je tady výborné mužstvo a já mu budu chtít pomoct, aby byla spokojenost na všech stranách. Ale je zbytečné mluvit pořád jen o mně."