Velká jména vítalo v létě hokejové Ústí nad Labem. Pozdvižení vyvolala červnová zpráva o možném příchodu trenéra Vladimíra Růžičky, který dvakrát dovedl národní tým k titulu mistrů světa. Slovan však čekal na potvrzení této bomby až do srpna, kdy si se zkušeným koučem definitivně plácl.

Zvučnou posilou se stal také obránce Karel Kubát, jenž s týmem nastoupil do přípravy a nakonec i on žlutomodrým podepsal. Spolu s dravým mládím i zkušenými borci jako jsou Jakub Trefný, jehož si kabina zvolila za kapitána, či Jaroslav Roubík tak nabízí Slovan zajímavý mix.

Ten spolu s Růžičkou povede jako nový asistent trenéra Kurt Kauschitz. „Ústí mám v paměti tak, že se tu vždy hrál vršek druhé nejvyšší soutěže. Hokej tu byl vždycky dobrý, teď jsme tu všichni proto, abychom ho vrátili tam, kde byl,“ uvedl mimo jiné olympijský vítěz z Nagana Růžička.

Trenér FK Ústí nad Labem Branislav Sokoli
Dva měsíce bez domova. Armě pomohly i tréninky v azylu, líčí trenér Sokoli

V přípravě zapsal se svým týmem pět vítězství a jen dvě porážky, bude zajímavé sledovat, zda se Ústeckým povede stejně dobře i ve 2. lize.

Chomutovští Piráti už měli minulou sezonu skvělou, opírají se o bombastické fanoušky, kteří je podporují po stovkách a návštěvnost v ROCKNET aréně atakuje téměř nejvyšší soutěž. Letos Chomutov cílí na postup. „Všechno ostatní by byl neúspěch,“ řekl Jiří Sochor z vedení severočeského klubu. Piráti udrželi zkušenou dvojici Hübl – Lukeš a soutěž už odstartovali, když před pár dny v předehrávce složili venku Cheb 7:4. Veterán Viktor Hübl dával hattrick.

Co další zástupce severočeského hokeje z Děčína?

„Skončil Michal Trávníček a Dan Volráb, tedy dva velmi zkušení útočníci. Snažili jsme se mužstvo doplnit a vlastně omladit. Přišli sice mladí hráči, ale všichni už mají nějakou historii. Samozřejmě tu máme brankáře Michaela Petráska, v přípravě se dobře jevil Honza Smola, Martin Jursa, Honza Zedek nebo náš odchovanec Adam Bartoň. Nerad bych ale na někoho zapomněl,“ řekl manažer Jan Havlíček a nezapomněl dodat: „Určitě chceme postoupit do play-off, ale rozhodně to nebude nic jednoduchého. Stejný cíl bude mít všech patnáct týmů v naší skupině.“

Hokejista Karel Kubát.
Rumunsko není žádná džungle. Člověk tam ale stejně jde hlavně kvůli penězům

Stejné cíle najdete i u hokejistů Mostu, kde pokračuje zkušená trenérská dvojice Vladimír Kýhos a Petr Rosol. „Myslím, že soutěž letos bude ještě kvalitnější jak naposledy. Těšíme se, cílem je samozřejmě postoupit do play off a trápit favority,“ řekl šéf Mosteckých Lvů Lukáš Bednařík.

Co tedy nabídne první kolo druhé hokejové ligy? Ústecký Slovan v sobotu doma od 16.00 hodin vyzve Cheb. Mostecké Lvi čeká ve stejném čase duel na ledě Kralup nad Vltavou. Ven míří i Chomutov, který v sobotu od pěti večer vyjede na led Letňan. V Děčíně fandové půjdou na silný Tábor.