Slovan v prvním přípravném zápase hrál v Kadani, kde sice dvakrát prohrával o dvě branky, ale nakonec dokázal vyhrát 8:4. Za žlutomodrém se dvakrát prosadili Jaroslav Roubík, Tomáš Vildumetz, Martin Tůma a Jiří Severa. „Je to první utkání, takže úplně to hodnotit nelze. Nechali jsme jednu celou pětku doma, hrajeme na tři formace a do Chomutova to zase prostřídáme, abychom byli v nějakém tempu,“ sdělil pro oficiální klubové stránky Slovanu asistent trenéra Vladimír Evan.

Chomutovští odehráli úvodní přípravný zápas proti celku z KHL. Na sever Čech přicestoval Jaketěrinburg. Piráti, kteří na jaře v baráži sestoupil z extraligy do Chance Ligy, proti favoritovi prohráli, navíc mu nevstřelili ani branku a padli 0:4. „První zápas nově se tvořícího týmu byl proti velmi kvalitnímu soupeři, který sice nastoupil ve třech pětkách a s mladými hráči, ale rozdíl kvalit byl vidět. Chtěl bych hráčům poděkovat. Byla tam sice spousta chyb, ale i dost dobrých věcí, na které musíme navázat. Musíme pilovat náš systém a hru, se kterými se chceme prezentovat v soutěži,“ řekl trenér Martin Štrba pro internetové stránky klubu.

Poslední ligový zápas mezi Ústím a Chomutovem se odehrál 1. března 2015, kdy v šestém čtvrtfinálovém zápase vyhráli Piráti 6:1 a postoupili do semifinále. Jedinou branku Ústí vstřelil po přihrávce Martina Hanzla Tomáš Vávra.

V rámci přípravy se naposledy tyto dva celky utkaly před sezónou 2015-2016. Nejprve Ústí vyhrálo 4:3 (Holomek, Rys, Smetana a Merta), a pak padlo na ledě soupeře 1:9 (Merta).