Ještě než utkání začalo, proběhla na stadionu minuta ticha na památku trenéra mládeže Jiřího Sochora, který v minulém týdnu zemřel po dlouhé nemoci. „Chtěli jsme zápas vyhrát především pro Jiřího Sochora, bohužel se nám to nepodařilo," litoval na klubovém webu trenér Slovanu Tomáš Mareš.

Jeho svěřenci prohrávali od 27. minuty, po trefě Sikory. „Střetnutí jsme začali špatně, první dvě třetiny jsme nehráli podle našich představ. Zlepšení nastalo až ve třetí části, kdy jsme zamíchali sestavou a Přerov jsme přehrávali," vyprávěl trenér Mareš.

Právě ve třetí části duel otočily dvě trefy Jana Kloze, v závěru se ale hostům podařilo díky šťastné brance vyrovnat. „Nájezdy už jsou loterie, nastřelili jsme tyč. Říkali jsme, že zápas je hodně o hlavě, hráči byli prvních čtyřicet minut nervózní, odskakovali nám puky a nepřihráli jsme si," mrzelo kormidelníka Ústí.

Na výkonu jeho týmu se možná podepsala i absence zraněného forvarda Jaroslava Roubíka. „Jeho ztráta je hodně znát, je to náš klíčový hráč. Mužstvo se ale musí naučit bez něj hrát a musí za to vzít i jiní hráči," dodal na závěr Mareš.

Další zápas WSM Ligy odehrají hokejisté Slovanu ve středu, kdy se od 18 hodin představí na ledě aktuálně třetího Prostějova.

Slovan – Přerov 2:3 sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)Branky a nahrávky: 52. Kloz (Loskot, Moučka), 56. Kloz (Kasík) – 27. Sikora (L. Vágner, Malina), 59. Popelka (Milan Procházka), rozhodující nájezd Sikora. Rozhodčí: Smitka – Potůček, Čížek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 567.

Slovan Ústí: Soukup – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, Hes – Dalecký, Loskot, J. Kloz – Moučka, Gengel, D. Merta – Komárek, Melka, Navarra – Z. Doležal, Poulíček. Trenér: Mach.

Přerov: Klimeš – Pala, Chmelíř, Malina, L. Vágner, Ferenc, M. Novotný, Šnajnar, Zbořil – Dostálek, R. Pšurný, Milan Procházka – Sikora, M. Kratochvíl, Plášek st. – Kovařík, Popelka, Goiš – Ižacký, F. Dvořák, T. Král. Trenér: Dočkal.