Internetový seriál Lajna veřejnost zná už od roku 2018, kdy běžela první série. Jeho hlavní postavou je trenér Luboš Hrouzek, kterého hraje Jiří Langmajer. Hrouzek je šampionem z Nagana se zkušenostmi z NHL, v úvodní řadě koučuje Havířov. S tím by rád vybojoval postup do extraligy. Současně Hrouzek starší trénuje svého syna a sní o jeho draftování do NHL.

Ve druhé sérii, která má za sebou zatím sedm dílů, se Hrouzek vrací do své milované Slavie. Tu vede společně se svým otcem, který je ve Švédsku i v Čechách považovaný za trenérskou legendu. Byť samotní hráči Slavie s angažováním obou Hrouzků zprvu nesouhlasí, postupně začnou společně s oběma kouči bojovat o postup.

Lajna 2 - trailer  Zdroj: YouTube.com/Totalfilm.cz

Ve zmíněném čtvrtfinále jde z pohledu Slavie vše hladce, Ústí v sérii prohrává 0:3 na zápasy a je krok od vyřazení. Vedení klubu ale přes fanouška pošle na pokoj Slávistů dvě prostituky z vyhlášeného ústeckého bordelu Rudá ryba. Celý mančaft následně onemocní pohlavní nemocí a Slovan vyrovná čtvrtfinálovou sérii na 3:3. Sešívaní tomuto triku neřeknou jinak než Leningrad. Tak se jmenuje i celý díl.  

To také není jediná provázanost s Ústím nad Labem a s místním hokejovým klubem. Hokejisté Slavie ve stejném díle rozmlátí celou šatnu na stadionu v Ústí, i na hotelu se setkávají s nelichotivými obrázky z Předlic či magistrátu. Co se týče záběrů z dění na ledě, ty se točily ve vzájemném utkání Slovanu se Slavií v předchozí sezoně.

Tvůrci Lajny s popichováním jiných klubů nešetří. Vyjma Havířova i Ústí se nedávno pustili také do Litoměřic, kde se podle nich kydá hnůj. Stadion na seriál zareagoval po svém, trenéři vzájemný duel se Slavii odkoučovali v holínkách. Vedení ústeckého klubu prozradilo, že v současné době podobnou „odplatu“ neplánuje.

V seriálu se objevuje kromě Jiřího Langmajera několik dalších hereckých osobností. Jsou jimi například Václav Neužil, Hana Vagnerová či Michal Suchánek. Ten v seriálu Lajna 2 hraje oddaného kustoda Frantu.